Zvijezda slavila u velikom derbiju, Sloga gubi dah

Bodovi idu u Gradačac

Danas je u Simin Hanu odigran derbi susret 17. kola Prve lige Federacije između Sloge Simin Han i Zvijezde iz Gradačca. U veoma zanimljivom i neizvjesnom meču pobjedu su slavili gosti iz Gradačca (1:2), te tako ostali na prvoj poziciji sa velikim šansama da na kraju osvoje titulu prvaka i izbore plasman u Premijer ligu.

Prvu prvu priliku vidjeli smo u sedmoj minuti, Ziljkić je šutirao, golman Zvijezde Prljača brani. Nakon početnog pritiska, Zvijezde je došla do svoje igre, te je publika gledala otvoren meč.

U 24. minuti Jazvin se sjajno oslobodio svog čuvara, međutim Prljača je nesavladiv. Zaprijetio je četiri minute kasnije i Kojić, ali lak plijen za gostujućeg golmana.

Zvijezda je nakon toga imala dvije velike prilike, međutim gosti do pogotka dolaze u 45. minuti kada nakon kornera Cvijanović glavom matira Abdihodžića za veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

Treba istaći da je u prvom poluvremenu Sloga izvršila sve tri izmjene, te Ratko Ninković nije imao priliku da u nastavku igre puno kombinuje.

Drugo poluvrijeme Sloga otvara pokušajem Jazvina, da bi na drugoj strani nedugo zatim zaprijetio Čivić.

U 65. minuti grešku odbrane Zvijezde ne koristi Jazvin, da bi četiri minute kasnije na semaforu pisalo 0:2. Delić nakon kontre iskosa pogađa i gosti su mogli početi sa slavljem.

Sloga se pokušavala se vratiti u meč, ali Kostić i Hrelja iz slobodnog udarca nisu bili precizni.

Ipak, u 85. minuti domaći dolaze do pogotka. Nakon kornera pogodio je stoper Kojić.

Minut kasnije Omerović sjajno šutira, parada golamana Prljače i ostalo je 2:1 za goste.