5. kolo Prve liga FBiH: Mladost pobjedom na diobu 1. mjesta, Rudaru bod u Orašju

Federalni prvoligaši u subotu su odigrali utakmice 5. kola. Mladost je u Doboju kod Kaknja pobijedila Branitelj iz Mostara i stigla na diobu vodeće pozicije. Rudar je u Orašju odigrao 1:1, što je Kakanjce zadržalo u gornjem dijelu tabele.

Mladost je opravdala ulogu favorita i zasluženo porazila ekipu Branitelja. Iako nisu pružili kvalitetnu i sadržajnu igru, izabranici trenera Nijaza Kape uspjeli su ostvariti treću uzastopnu pobjedu. Gol odluke postigao je štoper Almir Hasanović, koji je iz gužve uspio matirati Romea Mitrovića. Bila je to prva prilika domaćih u prvom poluvremenu. Već u otvaranju drugog poluvreemena Mladost ostaje s igračem manje. Durmić je zbog povlačenja protivničkog igrača rukama za dres od sudije Jelića dobio drugi žuti karton i Mladost je punih 45.minuta igrala sa desetoricom. Ipak, uspjela je sačuvati rezultat i osvojiti tri nova boda. Gosti su imali nešto više od igre, ali bez pravih prilika, izuzev u 88. minuti kada je na asistencije Delića, Gegaj iz neposredne blizine šutirao pored lijeve stative Šabićevog gola. Značajno je istaći dobru igru odbrane Mladosti, koja je djelovala veoma sigurno. U dva-tri navrata domaći su preko Šišića ozbiljno zaprijetili Mitroviću, koji je uspješnim intervencijama zaustavio šuteve najopasnijeg igrača Mladosti.

MLADOST – BRANITELJ 1:0

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 200. Sudija:Frano Jelić(Široki Brijeg).Pomoćnici:Josip Vorgić(Domaljevac) i Nikola Bošnjak (Pelagićevo).Delegat: Mustafa Okić (Gračanica).Posmatrač suđenja Salih Hasukić (Gradačac).

Strijelac:1:0 Hasanović(42)

Crveni karton: Durmić (Mladost u 53.minuti-drugi žuti karton)

MLADOST: Šabić, Hrvat, Karzić, Alagić, Hasanović, Durmić, Prutina, Huseinspahić, Šišić, Sikira (od 40.Bajramović) (od 73.Gačan), Dilaver (od 53.Musić).Trener:Nijaz Kapo.

BRANITELJ: Mitrović, Tipurić, Vazgeč (od 70.Čavar),Marić (od.12 Gegaj), Bartulica, Raič, Bebanić, Brlenić (od 84.Arapović), Mamić, Kaić, Delić.Trener:Ivo Bubalo.

ORAŠJE – RUDAR 1:1

Stadion“Goal“ Orašje.Gledalaca 100.Sudija Drago Tabak(Tomislavgrad).Pomoćnici;Stipo Velić(Livno) i Emir Hasić(Gračanica).Delegat Eldin Hodžić(Tuzla).Posmatrač suđenja;Mirsad Hodžić(Goražde).

Strijelci: 1:0 Radovanović(74), 1:1 Gafurović (77 iz 11 m).

ORAŠJE: Mandušić, Benca, Lugavić, Kobaš, Marić(od 81.Grgić), , Kovčić, Breškić, Radovanović, Simović, Poturović (od 65.Osmanović), Protrka (od 70.Živković). Trener:Marko Lukač.

RUDAR: Bekan, Merdić, Čaluk, Sikira, Kubat, Prkić, Topalović, Gafurović, Dželo (od 69.Mirvić), B.Spahić (od 64.Kulović), Neimarlija (od 87.M.Spahić).Trener:Džemal Pačariz.