Zrinjski minimalno poražen od Ludogoreca

Ekipa Zrinjskog minimalno je poražena od Ludogoretsa u prvom meču 3. pretkola Evropske lige te će s velikim optimizmom dočekati uzvrat u Širokom Brijegu.

Igrači Ludogoreca od prve minute preuzeli su kontrolu nad loptom, dok je Zrinjski svoje prilike čakao iz kontranapada. Prvu šansu imali su domaći već u osmoj minuti, ali Kaser je šutirao preko gola.

Soldo je u 10. mintui odbranio udarac Wandersona, da bi dvije minute nakon toga Kaser opet nabio loptu visoko preko gola.

Ipak, u 16. minuti domaći stižu u vodstvo. Soldo je loše izletio na korner domaćih, promašio je loptu, a na pravom mjestu bio je Moti koji glavom šalje loptu u praznu mrežu Zrinjskog.

Pet minuta nakon gola, Zrinjski je imao prvu priliku, ali Filipović iz slobodnog udarca šutira preko gola. U sljedećem napadu šutirao je Todorović, zatim i Čirjak s distance, ali je sve to golman Ludogoreca odbranio.

Pred kraj prvog poluvremena, Kaser je šutirao, ali je Soldo odlično odbranio, da bi u 44. minuti Marcelinho propustio veliku priliku i prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0.

Za razliku od prvog, drugo poluvrijeme nije donijelo veliki broj prilika, a vrijedi istaći da su tek domaći igrači nekoliko puta ozbiljnije ugrozili gol Zrinjskog, no bez promjene rezultata.

Treba istaći šansu iz 90. minute kada je Soldo odlično zaustavio možda i najbolju priliku za drugi pogodak Ludogoreca, a nakon toga nije bilo vremena za bilo šta više i meč je završen rezultatom 1:0..

Revanš se igra za sedam dana na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.