Zrinjski – Krupa 1:0

Stojkić slomio bunker Krupe u Mostaru

Zrinjski je u 4. kolu Premijer lige ugostio Krupu, a na kraju su Plemići slavili pobjedu rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme u Mostaru nije donijelo previše uzbuđenja. Krupa je očigledno došla sa se brani, pa je trener Slobodan Starčević odlučio meč početi s pet igrača u odbrani.

Imala su međutim oba tima pokušaje prema golu. Ljubenović je u 26. minuti izašao sam pred golmana Bandića, ali se spetljao i upropastio je sjajnu akciju.

Uzvratio je potom bh. prvak. Pokušali su Bilbija i Todorović, ali do kraja prvog dijela golova nije bilo (0:0).

Ni nastavak meča nije donio previše uzbuđenja, ali je aktuelni prvak BiH ipak došao do tri boda. Do vodstva su došli u 60. minuti kada je kapiten Plemića Pero Stojkić prekrasno pogodio mrežu Fejzića sa 12 metara za prednost od 1:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Zrinjski je uspio da sačuva teško stečenu prednost i da dođe do treće pobjede ove sezone.

Premijer liga BiH, 4. kolo:

Zrinjski: Bandić, Galić, Jović, Pezer, Laštro, Stojkić, Todorović, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija.

Krupa: Fejzić, Maksimović, Makitan, Koljić, Ljubenović, Milutinović, Palić, Vukotić, Savić, Aleksić, Barić.