Zrinjski ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka, u drugom pretkolu Evropske lige igra protiv Vallette

Nogometaši Zrinjskog oprostili su se od kvalifikacija za Ligu prvaka, te će takmičenje nastaviti u drugom pretkolu Evropske lige.

Zrinjski je nakon poraza u Slovačkoj rezultatom 1:0 u Mostaru protiv Spartaka iz Trnave remizirao rezultatom 1:1 i na taj način se oprostio od kvalifikacija za elitno evropsko klupsko takmičenje.

Zrinjski je bolje ušao u meč i u 13, minuti imao je stopostotnu priliku. Todorović je izašao sam na golmana gostiju Chudyja, ali je njegov udarac zaustavila prečka.

Taj promašaj je kažnjen iz prve prilike za Spartak. Rada je ubacio loptu, a štoper Godal glavom matira Brkića za vodstvo gostiju rezultatom 1:0.

Zrinjski je izgledao bezidejno nakon primljenog pogotka, a tek u samom finišu prvog poluvremena Plemići su imali poluprilike preko Filipovića i Todorovića, ali bez opasnosti po gol gostiju, te su na pauzi nagrađeni zvižducima i uvredama gledatelja sa tribina.

Kao da su zvižduci malo razbudili igrače prvaka BiH koji su u drugo poluvrijeme ušli odlučni da izjednače, ali je Ačimović propustio dvije izgledne šanse na samom otvaranju drugih 45 minuta meča.

Napadi domaćina su se isplatili u 58. minuti kada je Todorović nakon solo prodora šutirao sa 23 metra i matirao Chudja za 1:1.

U posljednjih pola sata igrači bh. prvaka su pokušali doći i do pobjede, no u tome nisu uspjeli i sa ukupnih 2:1 su ispali iz kvalifikacija za Ligu prvaka.

Zrinjski će u drugom pretkolu Evropske lige igrati protiv malteške Vallete.