KošarkaSport

Zlatni kadeti poraženi od Francuske 65:84

Bosna i Hercegovina poražena je od Francuske rezultatom 84:65 u susretu drugog kola Grupe D U17 Svjetskog košarkaškog prvenstva.

Francuzi su već od prve minute poveli i prednost nisu ispuštali do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Naša reprezentacija odigrala je jako loše prvu četvrtinu, da bi u posljednjim minutama druge bili dosta bolji i na poluvrijeme otišli sa prihvatljivih sedam poena zaostatka. Ipak, u drugom poluvremenu Francuzi prebacuju u petu brzinu i u jednom trenutku odvajaju se na +20, što je prednost nismo uspjeli stići. Vrijedi istaći da smo bili jako loši u napadu jer su Francuzi efikasno zaustavili našeg najboljeg igrača Džanana Musu.

Najefikasniji u našim redovima bili su Musa sa 19 i  Čampara sa 12 poena, dok je Čerkezović ubacio 10. U ekipi Francuske najbolji ej bio kapiten Hoard sa 23 poena i sedam skokova, dok je Pons dodao 22 poena, a Fevrier 18.