Željezničar ponovo savladao Narvu Trans i plasirao se u 2. pretkolo Evropske lige

Golove postigli Krpić i Zajmović

Fudbaleri Željezničara danas su na Grbavici savladali Narvu Trans sa 3:1 u revanšu prvog pretkola Evropske lige i tako se plasirali u drugo pretkolo ovog takmičenja.

Željezničar je prošle sedmice u prvom meču koji se igrao u Estoniji slavio sa 2:0, te je već jednom osigurao plasman u naredni krug. Ipak, utakmica nije baš najbolje počela za Plave jer je Narva Trans već u petoj minuti povela sa 1:0.

Barkov je sjajno šutirao sa 25 metara lopta je pogodila prečku, a na pravom mjestu našao se Plotnikov koji je glavom poslao loptu u mrežu Kjosevskog. Nakon toga domaći tim je krenuo u pravu ofanzivu i željeli su što prije da dođu do poravnanja.

Nakon nekoliko dobrih prilika Željo je u 25. minuti uspio da izjednači na 1:1. Čurjurić je sjajno centrirao s lijeve strane, Zajmović je bio najviši u kaznenom prostoru gostiju, te je uspio nekako gurnuti loptu preko linije za poravnanje rezultata na Grbavici.

Samo tri minute kasnije Željezničar je stigao do potpunog preokreta. Asistenciju je ponovo upisao Čurjurić koji je izveo korner, a veliku grešku golmana gostiju iskoristio je Sulejman Krpić koji je pogodio za 2:1 i veliko slavlje navijača Željezničara.

U drugom poluvremenu Željezničar je imao incijativu na sredini terena, ali je bilo jasno da Plavi žele privesti ovaj meč kraju bez mnogo napora kako bi se okrenuli narednim utakmicama. U samom finišu utakmice vidjeli smo i treći gol u mreži Narve, a konačnih 3:1 svojim drugim golom na meču postavio je Krpić.