Zrinjski i Široki Brijeg upisali rutinske pobjede u gostima

Nogometaši Zrinjskog i Širokog Brijega su upisali rutinske pobjede u gostima u 20. kolu Premijer lige BiH i na taj način su ostali u utrci sa Željezničarom u borbi za prvo mjesto.

Zrinjski je gostovao kod Mladosti i zabilježio je pobjedu rezultatom 2:1. Oba pogotka aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je postigao u prvom poluvremenu.

Najprije je u 14. minuti Todorović sjajno prošao Čomora i ubacio loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snalazi Bilbija i pogađa za 1:0. Na 2:0 je povisio Filipović prelijepim pogotkom sa 13 metara u 41. minuti susreta, a počasni pogodak domaća ekipa je postigla u 85. minuti kada je Pirića matirao Šećerović.

Široki Brijeg je slavio u gostima kod posljednjeplasiranog Viteza rezultatom 4:1. Bralić je doveo goste u vodstvo u 14. minuti, a u finišu prvog poluvremena Širokobriježani su postigli još dva pogotka. Najprije je u 42. minuti pogodio Josip Ćorić nakon greške odbrane Viteza, a samo dvie minute kasnije Baraban je pogodio za 3:0.

Posljednji pogodak na meču Širokobriježani su postigli u 49. minuti. Menalo je izveo penal, Tirić je odbranio njegov udarac, a lopta se odbila do Lončara koji je pogodio za 0:4.

Vitez je do počasnog pogotka za konačnih 1:4 stigao u posljednjim trenucima meča, a pogodio je Stanić u 89. minuti.