RukometSport

Vogošća napustila parket u Živinicama: Sudija Beširević zbog sina sudi na našu štetu

Susret rukometnog prvenstva Bosne i Hercegovine između Konjuha i Vogošće prekinut je sinoć u 55. minuti.

Vogošćani su, nezadovoljni suđenjem sudijskog dvojca Beširević-Dautović, odlučili pet minuta prije kraja susreta otći u svlačionicu pri vodstvu domaćina rezultatom 28:20.

Uprava Vogošće je u saopćenju koje prenosimo u cjelosti navela razloge ovog nesportskog gesta.

Rukometni klub Vogošća Poljine Hills

RK Vogošća PH Vam se obraća saopštenjem povodom događaja u Živinicama i napuštanja terena od strane naše ekipe. Naime, kroz cijeli tok utakmice nailizili smo na postupke koji su uticali na igru i izazivali nervozu kod kompletne ekipe Vogošće. Počevši od suđenja koje je naoko izgledalo sasvim normalno, ali u stvari sudije su pravile greške na štetu našeg kluba u veoma bitnim situacijama kod isključenja naših igrača, ili zaustavljanja naše ekipe u kontranapadima koji su čak zaustavljani i hvatanjem naših igrača za noge od strane igrača Konjuha, a pritom nisu sankcionisani ni isključivanjem na 2 minuta, kao i konstantnim sjeckanjem i prekidima igre. Moramo spomenuti da je sudijski par Beširević Vejsil i Dautović Emir loše vodio utakmicu, a pogotovo ovaj prvi koji je i u prvoj utakmici u Vogošći (koju smo ubjedljivo pobjedili 31:23) protiv Konjuha imao veliki broj diskutabillnih odluka na šta smo mu i tada sugerisali. Gospodinu Bešireviću je vjerovatno bitno da Vogošća padne, jer mu je sin golman u banjalučkom Borcu i koji su se odjednom probudili kao ekipa koja je već bila otpisana. Također bi se osvrnuli na semafor koji je očigledno namjerno ili ne namjerno tehnički neispravan, često je prekidan rad istog i na sebi je veoma često pokazivao netačne podatke, naša ekipa ni u jednom trenutku nije bila sigurna u tačan rezultat, vrijeme, kao ni u vrijeme kad treba ući isključeni igrač. Tako je kod prekida utakmice kod rezultata 28:21 za domaće, rezultat vraćen na 28:20. Naša ekipa je ulożila žalbu na utakmicu, a na zahtijev da dobijemo DVD sa utakmice na osnovu kojeg bi tačno naveli periode kad, koje i kakve su učinjene sudijske greške koje su oštetile našu ekipu nam nije obezbjeđen, što po propozicijama trebamo dobiti ako zatražimo. Ne želimo da pravdamo naše postupke, ali jednostavno nismo više mogli podnijeti propuste koji su uticali na igru naše ekipe i u konačnici sam rezultat. Smatramo da se već od početka kuju planovi o tome ko će biti novi prvak BiH, zato nas i ne čude ovi iznenadni rezultati koji svi gledaju sa čuđenjem. Kad se sagledaju posljednji rezultati u Banjoj Luci i Živinicama, onda se lako može naslutiti da nešto nije u redu.