Zećira Mušović ponovo briljirala i odvela Švedsku u polufinale Svjetskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Švedske je ušla u polufinale Svjetskog prvenstva nakon današnje pobjede nad Japanom rezultatom 2:1, a ponovo je Zećira Mušović briljirala na golu skandinavske selekcije.

Švedska je povela u 32. minuti kada je Amanda Ilestedt pogodila za 1:0, a na 2:0 je povisila Filippa Angeldal iz penala u 51. minuti susreta.

Od toga trenutka Japanke su napravile pravu opsadu gola Šveđanki, a sjajna Zećira Mušović je sjajno branila. U 74. minuti Japan je dobio priliku smanjiti iz penala, no Riko Ueki je pogodila prečku.

U 87. minuti Mušović je čudesno intervenisala. Aoba Fujino je šutirala iz slobodnog udarca, a golmanica porijeklom iz Prijepolja je uz pomoć prečke i stative spasila svoj gol. No, u nastavku akcije tridesetak sekundi kasnije Mušović je matirana kada je Honoka Hayashi pogodila za 2:1.

Susret je produžen za čak deset minuta, no Mušović je bila nesavladiva i Švedska je prošla u polufinale gdje će igrati protiv reprezentacije Španije.