Veliko slavlje Partizana, Rijeka prokockala pobjedu

Večerašnjim susretima u grupama A, B, C, D, E i F završeno je peto kolo Evropske lige.

Grupa A

Astana – Villarreal 2:3

Maccabi – Slavia 0:2

Nogometaši Slavije pobijedili su u Izraelu ekipu Maccabija s uvjerljivih 2:0. Goste je u vodstvo doveo Husbauer u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a kapiten Slavije je i zaključio pobjedu Čeha golom u devetoj minuti nastavka.
Grupa B

Partizan – Young Boys 2:1

Partizan je u Beogradu savladao Young Boys rezultatom 2:1. Tawamba je doveo domaće u vodstvo već u 12. minuti, ali je Ngamaleu u 25. minuti poravnao rezultat.

Pobjedu Partizanu donio je Ožegović golom u osmoj minuti nastavka.

Skenderbeg – Dynamo Kiev 3:2

Nogometaši Skenderbega savladali su Dynamo Kiev nakon preokreta rezultatom 3:2. Tsygankov je u 16. minuti šokirao domaće navijače, ali je Lilaj u sljedećem napadu poravnao rezultat. Pobjedu domaćim donijeli su James i Sowe golovima u drugom poluvremenu. Dynamo je golom Rusyna u 90. minuti samo ublažio poraz.
Grupa C

Ludogorec – Basaksehir 1:2

Turski Basaksehir savladao je u gostima Ludogorec. Bh. reprezentativac Edin Višća sjajnim golom doveo je goste u vodstvo u 20. minuti, a samo sedam minuta kasnije Frei je udvostručio prednost.

Domaći su uspjeli samo preko Marcelinha smanjiti prednost u 65. minuti.

Braga – Hoffenheim 3:1

Braga je golom Fransergija pred kraj meča savladala Hoffenheim na svom terenu. Inače, Portugalci su već od prve minute imali prednost preko Marcelinha, ali je Uth petnaest minuta prije kraja meča umalo donio bod njemačkom klubu. Na kraju je Braga s još jednim golom Fransergija zapečatila pobjedu.
Grupa D

AEK – Rijeka 2:2

Imala je Rijeka prednost od 2:0 golovima dvostrukog strijelca Gorgona, ali nije uspjela doći do pobjede u Atini.

Araujo je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio prednost gostiju, dok je Christodoulopoulos domaćim donio bod golom u nastavku meča.

Milan – Austria Beč 5:1

Milan je na San Siru razbio Austriju s rezultatom 4:1. Ipak, nije sve krenulo kako treba za Rossonere budući da je Monchein u 21. minuti doveo goste u vodstvo. Međutim, tada se Milan probudio i do poluvremena postigao tri gola preko Rodrigueza, Silve i Cutronea. U drugom poluvremenu sjajni Silva je postigao još jedan gol za 4:1, a konačnih 5:1 postavio je ponovo Cutrone.
Grupa E

Everton – Atalanta 1:5

Nogometaši Atalante slavili su na gostovanju kod Evertona. Italijanska ekipa je zahvaljujući Cristanteu od 64. minute vodila s 2:0, a Ramirez je potom smanjio prednost. Ipak, golovima Gosensa i Corneliusa Atalanta je zaključila pobjedu u Liverpoolu. Cornelius je uspio u 94. minuti postići i peti gol za italijansku ekipu.

Lyon – Apollon 4:0

Bez puno problema Lyon je savladao Apollon. Diakhaby je nakon pola sata igre doveo domaće u vodstvo, a samo tri minute kasnije Fekir je udvostručio prednost. Na 3:0 povisio je Diaz, a konačnih 4:0 postavio je Maolida.
Grupa F

Lokomotiv Moskva – Kopenhagen 2:1

Golovima dvostrukog strijelca Farfana, Lokomotiv je došao do tri boda protiv Kopenhagena. U mđeuvremenu je Verbić postigao gol za Dance, ali on nije bio dovoljan da osvoje bod na gostovanju u Rusiji.

Sheriff – Zlin 1:0

Golom Jaira još u 11. minuti utakmice moldavski Sheriff je u Tiraspolu savladao Zlin.