Ukrajina sigurna na gostovanju u Finskoj, remi Republike Irske i Austrije

Utakmicama u grupi D i I nastavljene su evropske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine

Dva remija su viđena u grupi D. Republika Irska i Austrija su remizirali, bilo je 1:1 dok je u susretu između Moldavije i Gruzije rezultat bio 2:2.

Austrija je povela preko Hintereggera u 31. minuti susreta da bi Irci izjednačili preko Waltersa pet minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka. U drugom susretu ove grupe Moldavija je vodila 2:0 golovima Ginsarija i Dedova da bi Gruzijci u nastavku izjednačili i to zahvaljujući Merebashviliju i Kazaishviliju.

Republika Irska je prva na tabeli sa 12 bodova, Austrija ima osam na trećem mjestu dok su posljednja dva mjesta rezervisana za Gruziju (3) i Moldaviju (2).

U grupi I Ukrajina je na gostovanju savladala Finsku rezultatom 1:2. Konoplyanka i Besedin su pogodili za Ukrajince dok je strijelac za Fince bio Pohjanpalo. Ukrajina je na drugom mjestu sa 11 bodova dok je Finska pretposljednja sa jednim osvojenim bodom.