Rezime 7. kola Premijer lige BiH: Sarajevo preuzelo vrh tabele

Sarajevo je ostvarilo uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Zvijezde 09, bilo je 4:0 za klub s Koševa. Strijelci su bili Tatar u 28., Ahmetović u 38., Rahmanović u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena te Rahmanović u 55. minuti. Ovom pobjedom je Sarajevo stiglo na prvu poziciju na tabeli sa 14 bodova.

U susretu Mladosti DK i Čelika rezultat je bio 1:1. Tokom prvog poluvremena su mreže mirovale, a u drugom su viđena dva gola, po jedan na obje strane. Prvo je Jurina u 65. minuti donio prednost Čeliku, a potom je u 88. minuti pogodio Mujagić za izjednačenje te konačan rezultat 1:1. Mladost još uvijek ne zna za pobjedu u ovoj sezoni, dok čelik vrijedno sakuplja bodove.

Važnu pobjedu protiv uvijek neugodnog Radnika ostvarila je Sloboda na Tušnju, bilo je 2:0 za Tuzlake. Domaći su otpor gostiju slomili u drugom poluvremenu, a pobjeda je ostvarena zahvaljujući pogocima Barabana u 63. te Zukića u 80. minuti.

Zrinjski je teže nego je očekivano na stadionu Pod Bijelim brijegom ostvario pobjedu protiv novopečenog premijerligaša Tuzla Cityja. Gol vrijedan pobjede Plemića postigao je sjajni Bilbija u 70. minuti. Mostarski klub se nalazi na 8. mjestu sa devet osvojenih bodova, ali ima i utakmicu manje zbog nastupa u Evropi.

GOŠK iz Gabele je pružio dobar otpor Širokom Brijegu, jedinoj neporaženoj ekipi u novoj sezoni Premijer lige BiH. Pogodaka na ovoj utakmici nije bilo.

U posljednjoj utakmici 7. kola Željezničar je na Grbavici ugostio Krupu. Plavi su dobro otvorili susret i poveli u 7. minuti golom Krpića te su na odmor otišli s minimalnom prednošću. Ipak, u drugom poluvremenu Krupa stiže do izjednačenja, a strijelac je bio nezaustavljivi Koljić. Na kraju su obje ekipe osvojile po bod jer je utakmica završena neriješeno 1:1.

U ovom kolu je na bh. premijerligaškim terenima postignuto 11 pogodaka, a utakmice je pratilo ukupno 11.700 gledatelja. Prvi strijelac lige je Elvir Koljić (FK Krupa) koji je postigao 8 golova, drugi je Mersudin Ahmetović (FK Sarajevo) sa pet, koliko ima i Sulejman Krpić (FK Željezničar).