Džeko je najbolji strijelac Serije A – Otišao je Totti!

Džeko je najbolji strijelac Serije A, ali navijači Rome ipak plaču: Otišao je Totti!

Roma je u posljednjoj utakmici sezone sa 3:2 savladala Genovu.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je prvi gol za Rimljane na ovom susretu, te je sa 29 postignutih golova u Seriji A ove sezone najbolji strijelac italijanskog prvenstva.

Ipak, koliko god ova informacija bila bitna, ipak je u drugom planu. Naime, danas se od Rome i fudbala oprostio legendarni Francesco Totti.

Pietro Pellegri doveo je goste u prednost u 3. minuti, da bi Džeko izjednačio na 1:1 na u 10. Daniele De Rossi doveo je Romu u vodstvo u 74. minuti, a Genova je izjednačila golom Darka Lazovića nekoliko minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je u 90. minuti Diego Perotti.

Roma je sezonu završila na drugom mjestu, te će direktno u Ligu prvaka naredne sezone.

Autor: Avaz.ba