Široki Brijeg ponovo bolji od Sarajeva

Široki Brijeg je u okviru prvog kola Lige za prvaka BiH ugostio ekipu Sarajeva, a susret je završen pobjedom domaćih od 1:0.

Na početku susreta Širokobriježani su imali inicijativu, ali ništa značajno se nije dešavalo pred golovima ovih ekipa.

Prvo je u 18. minutu zaprijetilo Sarajevo, međutim udarac Mustafića nije bio dovoljno dobar da bi ugrozio mrežu domaćih.

Nakon ove prilike, Široki preko Lončara pokušava ugroziti mrežu Pavlovića, ali mladi veznjak se nije baš najbolje snašao u seriji prilika, te promjene rezultata nema.

Domaći su u 38. minutu ponovo zaprijetili, ali Pavlović je i ovaj put na mjestu.

Završnica poluvremena pripala je Bordo ekipi, u posljednjem minutu prvo je pokušao Sarić, da bi već u narednom napadu Halilović imao odličnu priliku, međutim odlučio se malo poigrati sa iskusnom odbranom Širokog koja to osujetila, pa se na odmor otišlo sa početnih 0:0.

Široki na startu drugog poluvremena kreće mnogo ofanzivnije, pa u 53. minutu preko Bralića imaju stopostotnu priliku, ali njegov udarac sa pet metara zaustavlja večeras raspoloženi Pavlović.

Široki Brijeg je u 69. minutu stigao do vodstva. Nakon centaršuta Lončara sa lijeve strane, Josip Ćorić prebacuje loptu do Bagarića koji matira Pavlovića za prednost domaćih od 1:0.

Vrijedi istaći da su se gosti nakon primljenog pogotka žalili, odnosno da su izrazili sumnju da je pogodak postignut iz nedozvoljene pozicije, ali Grbić i njegovi pomoćnici nisu mijenjali odluku, te su priznali pogodak ekipe sa Pecare.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa su Širokobriježani tako mirno priveli utakmicu kraju i slavili veoma važnu pobjedu i tako se bodovno odvojili od ekipe Husrefa Musemića.

Široki Brijeg – Sarajevo 1:0 (69’ Bagarić)

Stadion: Pecara

Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)

Kartoni: ŽK: Ćorić D., Ćorić J., Barišić / Halilović CK: -/-

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Kvesić, Barišić, Ćorić D., Peko(67’ Ćorluka), Baraban(67’ Bagarić), Ćorić J.(80. Kožul), Lončar, Begonja, Bralić i Zlomislić.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Stanojević(77’ Rahmanović), Sarić, Velkoski(84’ Husejinović), Mujakić, Bekić, Crepulja(70’ Kuzmanović), Šofranac, Mustafić i Halilović.