Široki Brijeg ispao u prvom pretkolu Evropske lige od Domžala

Nogometaši Širokog Brijega su takmičenje u Evropskoj ligi završili već u prvom pretkolu. Nakon 2:2 na Pecari nogometaši Širokog Brijega su večeras u Domžalama remizirali rezultatom 1:1, te su ispali zbog više primljenih pogodaka kod kuće.

Domžale su napale na samom startu susreta, a napadi su im se isplatili već u 11. minuti. Ibraimi je ubacio sa desne strane, odbrana našeg predstavnika je zaspala, a Melnjak glavom gađa od prečku u gol za 1:0.

Širokobriježani su sporadično pokušavali doći do izjednačenja u prvom poluvremenu, ali je Bagarić propustio dvije dobre prilike.

Ipak, 15 minuta prije kraja Širokobriježani su uspjeli stići do izjednačenja. Čabraja je ubacio iz kornera, a Matić glavom iz peterca matira Miliča za 1:1.

Samo nekoliko minuta nakon primljenog pogotka Domžale su mogle ponovo povesti, ali je Bilobrk sjajno reagovao u situaciji jedan na jedan sa Bizjakom.

Do kraja susreta Širokobriježani su pokušali doći do pogotka koji bi ih odveo u drugo pretkolo na megdan ruskoj Ufi, ali do njega nisu stigli i za njih je evropska avantura za ovu sezonu završena.