Široki Brijeg i Radnik remizirali u fantastičnoj utakmici na Pecari

Nogometaši Širokog Brijega su na Pecari dočekali Radnik u posljednjoj utakmici 5. kola Lige za prvaka BiH, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 1:1.
Radnik je prvi zaprijetio na samom otvaranju susreta kada je Glišić bio u prilici, ali je Bilobrk sjajno odbranio njegov udarac.

Domaća ekipa je zaprijetila nakon desetak minuta igre kada je Bagarić šutirao nakon kornera, ali Lučić je bio na pravom mjestu.

Radnik nije došao da se brani na Pecari, te je nakon pola sata igre Bilobrk još dva puta sjajno intervenisao nakon šuteva Beširovića i Đurića, a u posljednjoj minuti prvog dijela priliku za domaću ekipu propustio je Begonja koji je šutirao iskosa sa 20 metara, ali je Lučić ponovo siguran.

U drugom poluvremenu Širokobriježani su zaigrali mnogo bolje. Najprije je u 48. minuti Ćorluke šutirao sa više od 30 metara, a Lučić je uz malo problema uhvatio loptu. Dvije minute kasnije zatresla se prečka Lučićevog gola nakon udarca Josipa Ćorića sa ivice kaznenog prostora.

Do kraja susreta obje ekipe su imale nekoliko prilika za postizanje pogotka, a Širokobriježani su konačno poveli u 80. minuti kada je danas sjajnog Lučića matirao Bagarić.

Ipak, napadi Radnika su urodili plodom u 90. minuti kada se u strijelce upisao Hadžić nakon greške odbrane domaće ekipe za konačnih 1:1.

Širokobriježani su na ovaj način propustili veliku šansu pobjeći Sarajevu na velikih sedam bodova prednosti u borbi za plasman u Evropu.