Sarajevo u sjajnom meču na Koševu pobijedilo Mladost

Bordo tim je već u drugom minutu utakmice tražio penal nakon što je Sarić pao u šesnaestercu gostiju iz doboja kod Kaknja, ali sudija se nije oglasio.

Nije bilo većih uzbuđenja nakon prvih dvadesetak minuta, ali napadi Sarajeva isplatili su se u 28. minutu kada Sarić postiže pogodak za vodstvo svoje ekipe.

Međutim, Mladost se nakon primljenog pogotka nije predavala, izabranici Edisa Mulalića igali su ofanzivno i dolaze do izjednačenja nakon prekida u 34. minutu. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Regoje.

Domaći su uz dosta sreće došli do novog vodstva u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Nakon akcije Sarajeva i ubačaja u kazneni prostor Mladosti, igrač gostiju Isaković napucao je loptom golmana Velića, a lopta je ušla u gol pa je poluvrijeme okončano vodstvom domaćeg tima rezultatom 2:1.

Već u šestoj minuti nastavka Husejinović je postigao lijep gol na asistenciju Ahmetovića i mnogi su mislili da je tu utakmica okončana.

Ipak, u 77. minuti Dilaver je realizirao penal i smanjio vodstvo Sarajeva na 3:2.

Pitanje pobjednika riješio je Velkoski samo dvije minute kasnije i to nakon što je prethodno promašio prazan gol.

Promjene rezultata do kraja meča nije bilo pa su domaći slavili i petu pobjedu u zadnjih pet utakmica te tako prestigli Željezničar i zauzeli treće mjesto na tabeli Premijer lige BiH. Mladost je ostala na šestom mjestu.