Sarajevo golovima Velkoskog i Ahmetovića savladalo Široki Brijeg na Koševu

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu Asim Ferhatović Hase u okviru 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Širokog Brijega rezultatom 2:0.

Nakon uvjerljive pobjede u prošlom kolu, Bordo tim je ostvario drugu uzastopnu pobjedu s kojom su se pomakli s devetog mjesta na tabeli, dok je Široki nastavio s lošim igrama u gostima, gdje su do sada osvojili samo jedan bod u četiri odigrane utakmice.

Sarajevo je u prvom poluvremenu bilo bolji protivnik, a dobru igru krunisali su već u četvrtom minutu utakmice, kada je Velkoski iz slobodnog udarca postigao pogodak.

Gosti su se nakon primljenog pogotka otvorili i pruzeli kontrolu nad loptom, a takva igra Širokom je donijela odličnu šansu u 16. minutu kada je Čabraja šutirao preko Pavlovićevog gola.

Poslije te prilike, do kraja prvog poluvremena nije bilo većih šansi za promjenu rezultata.

Sarajevo je i u nastavku igralo dobro, a u 53. minuti Rahmanovića je iz blizine i odlične pozicije šutirao pored gola.

Konačnih 2:0 postavio je Ahmetović u 74. minuti. Gosti su loše reagovali u odbrani, iskusni napadač je ukrao loptu, odigrao dupli pas sa Hebibovićem i na kraju pogodio mrežu gostujućeg gola.

Sarajevo se s novom pobjedom probilo na šesto mjesto Premijer lige, dok je Široki Brijeg ostao na četvrtoj poziciji.