Čelik savladao Olimpic i prepustio fenjer ekipi s Otoke

U 15. kolu BH Telecom Premijer lige BiH Čelik je na Bilinom polju pobijedio Olimpic sa 3:0, oživjevši tako nadu da se mogu domoći opstanka u društvu najboljih.

Uvodne minute donijele su inicijativu Čelika, ali pravih prilika nije bilo. Olimpic se opredjelio za kontra napade, a prvo veće uzbuđenje viđeno je tek u 27. minuti kada je poništen gol Čelika. Pezer je prebacio loptu na drugu stranu, Bandović je podletio ispod lopte, a sudija Goran Paradžik je poništio gol zbog navodnog prekršaja, iako se čini da kontakta između Smrike i golmana Vukova nije bilo.

Najbolju šansu za promjenu rezultata Čelik je imao u 42. minuti kada je Goran Popović probio po desnoj strani i ubacio za Smirku koji je dobro šutirao, ali Bandović je izbacio u korner.

Ipak, bolja igra Zeničana isplatila se već na startu drugog dijela. U 50. minuti jedna dubinska lopta je pala između dva štopera Olimpica, Danijel Brković se odlično snašao, primio je i sjajno pogodio sa nekih 11 metara za 1:0. Samo sedam minuta kasnije Brković je ponovo bio u velikoj šansi, ali sa svega nekoliko metara šutirao je ravno u Bandovića.

Ipak, u 65. minuti crno-crveni su riješili sve dileme oko pobjednika. Šivšić je ubacio, a Bandovič je vrlo loše reagovao, nesmotreno je ispustio loptu koju je Jasmin Smriko uzeo i pogodio za 2:0.

U finišu utakmice u 83. minuti nakon prodora i pasa Šivšića rezervista Pliska je postavio konačnih 3:0.