Rezime 7. kola Premijer lige BiH

Sarajevo je u prvoj utakmici 7. kola ugostilo Vitez te upisalo pobjedu rezultatom 4:0. Golove za Bordo ekipu postigli su Ahmetović u 47. i 67. minuti, Velkoski u 5. i Hadžić u 85. minuti. Bio je ovo debi legende kluba s Koševa, trenera Husrefa Musemića, kojim je prekinut niz od tri poraza Sarajeva na domaćem terenu.

Veoma zanimljivu utakmicu odigrali su Zrinjski Čelik na stadionu Pod Bijelim brijegom. Gosti su fantastično otvorili utakmicu, poveli su u 1. minuti golom Mahmutovića, a već u 4. je bilo 2:0 za Zeničane, pogodio je Kouadio. Međutim, od tog trenutka kreće ofanziva Zrinjskog. Igrala s e6. minuta kada je pogodio Katanec, a onda je u 15. minuti Bilbija izjednačio na 2:2, Strijelac gola za preokret četiri minute kasnije bio je Jović, a onda je u 31. minuti na 4:2 povisio Filipović. U drugom poluvremenu je još jedna lopta završila u mreži Čelika, a tamo ju je poslao Todorović u 69. minuti za konačnih 5:2 u korist Plemića.

Svoj četvrti poraz u ovoj sezoni upisala je Sloboda. Gost je bio GOŠK te je odnio sva tri boda zahvaljujući golu Pehara iz 22. minute. Tim iz Gabele je upisao treću pobjedu.

U susretu Krupe i Mladosti DK briljirao je napadač domaćih Nusmir Fajić, koji je postigao hat-trick. Fajić je pogađao u 12, 39. i 72. minuti, dok je utješni gol za goste postigao Lazić u 87. minuti. Recimo da je Mladost od 70. minute igrala bez isključenog Mujagića, koji je dobio crveni karton.

Nakon remija na Grbavici protiv Širokog Brijega, Željezničar je otputovao u Bijeljinu i pobijedio Radnik 2:0. Golove su postigli Zeba u 12. i Zakarić u 44. minuti. Plavi su igrali bez isključenog Beganovića od 71. minute, ali bijeljinski tim nije uspio iskoristiti igrača više na terenu.

Široki Brijeg je u 7. kolu Premijer lige BiH bio domaćin Borcu te je upisao pobjedu rezultatom 2:0. Ćorić je pogodio u 23. minuti, dok je Ćabraja bio precizan iz penala u 79. minuti. Utakmica je prekidana zbog nestanka struje i olujnog vremena.

Utakmice 7. kola Premijer lige BiH posmatralo ukupno 6.050 gledatelja, a najviše ih je pratilo susret Sarajeva i Viteza na stadionu Asim Ferhatović, ukupno 2.000. Na šest utakmica je postignuto 20 pogodaka.

Prvi strijelac lige je Nemanja Bilbija (Zrinjski) s pet postignutih golova, dok su po četiri upisali Nusmir Fajić (Krupa), Miloš Filipović (Zrinjski) i Milivoje Lazić (Mladost DK).