Real u finalu Svjetskog klupskog prvenstva protiv brazilskog Gremija

Real preokretom protiv Al-Jazire izborio finale Svjetskog klupskog prvenstva

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su danas u Abu Dhabiju savladali Al-Jaziru rezultatom 2:1 nakon preokreta.
Real Madrid je od samog početka krenuo žestoko i već u prvih deset minuta imao čak pet velikih šansi.

Sjajni golman Al-Jazire Housiani je spasio gol odbranivši udarce Ronalda, Benzeme i Modrića, a paljba je nastavljena sve do polovine prvog poluvremena.

Housiani je nastavio sa sjajnim odbranama i naprosto izluđivao zvijezde Kraljevskog kluba.

Al-Jazira je prvi put zaprijetila u 22. minuti preko Mabkhouta, a kazna za silne promašaje Reala stigla je četiri minute prije odlaska na odmor kada je pogodio Romarinho na asistenciju Boussoufe.

Već u osmoj minuti nastavka Modrić je odlično uposlio Ronalda, koji je sjajnim šutem poravnava rezultat na 1:1.

Housanija je početkom drugog poluvremena zamijenio rezervni golman Senaani i vrlo brzo istakao se odbranivši Benzemin udarac.

Da danas nije dan francuskog napadača pokazale su i dvije naredne prilike kada je dva puta pogodio stativu.

U 81. minuti u igru je ušao Bale umjesto očajnog Benzeme i već u narednoj minuti doveo Real u vodstvo iskoristivši dodavanje Lucasa te ujedno postavio konačnih 2:1.

Real Madrid će u finalu Svjetskog klupskog prvenstva u suboti igrati protiv brazilskog Gremija.