Prvi poraz Mladosti u Premijer ligi

Ekipa Mladosti iz Doboj Kaknja doživjela je prvi poraz u novoj sezoni. U 5. kolu tim Edisa Mulalića je poražen na Pecari kod Širokog rezultatom 3:1.

Na otvaranju je Široki prijetio preko Baše, ali je Mladost odličnom defanzivom u nastavku uspijevala zaustaviti sve napade na 20-ak metara od gola Velića.

Iz prvog šuta na gol gosti iz Doboj Kaknja su stigli do vodstva. Slobodan udarac je izveo Arežina, Bojan Regoje se najbolje snašao u gužvi, te je pogodio mrežu domaćeg tima za vodstvo Mladosti od 0:1.

Krenuo je potom Široki po izjednačenje, a do njega su došli u prvoj minuti nadoknade. Sjajnu akciju je završio mladi napadač Jurić za rezultat prvog poluvremena od 1:1.

Mladost je bolje ušla u nastavak meča. Imali su dva pokušaja prema golu Širokog, ali su domaći igrači u 60. minuti došli do drugog gola. Pogodio je prekrasnim lobom Dino Ćorić za prednost od 2:1.

Imao je potom domaći tim tri dobre šanse. Pokušali su Čabraja, Josip Ćorić i Wagner, ali se Mladost odbranila, dok s druge strane nisu uspjeli napraviti ništa pred golom tima s Pecare.

Gosti su u finišu ostali s igračem manje. Isključen je Regoje, a zatim domaći imaju dobru šansu, ali neko s gol-crte izbacuje loptu. Ipak, već u narednom napadu Čabraja pogađa za prednost od 3:1.

Ostalo je 3:1 za Široki, te su oni prvi tim koji je pobijedio Mladost ove sezone.