Ostali sportoviSport

Prva pobjeda ragbijaša Bosne i Hercegovine na Evropskom prvenstvu

Seniorska ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Zenici savladala selekciju Andore rezultatom 20:17, poluvrijeme 0:10, i tako zabilježila prvu pobjedu u okviru Evropskog ragbi prvenstva 2017/2018 – “Grupa 1 Jug”.

Domaći ragbijaši su zbog imperativa pobjede u utakmicu ušli dosta nervozno što se odrazilo na rezultat, jer su gosti preko Reja i Lengarda došli u vodstvo od 0:10.

U nastavku meča ulaskom iskusnog internacionalca Sejada Kadića zaigralo se organizovanije, i zgoditcima Kadića i Suljića nadoknadio se rezultat iz prvog dijela, a zatim nakon poentiranja Subašića i prvo vodstvo domaćina.

Gosti su uspjeli da izjednače rezultat poenima Reja i Džejmsa, ali Kadić nije dozvolio iznenađenje i sjajnim kontranapadom efektno je poentirao za konačnih 20:17 za Bosnu i Hercegovinu.

Ovo je prva pobjeda reprezentacije BiH u ovogodišnjem Evropskom prvenstvu i zahvaljujući efikasnoj igri na prvenstvenoj tabeli sada su četvrti u grupi ispred Andorre.

Prva u “Grupi 1 Jug” je reprezentacija Malte sa 14 bodova, drugi je Izrael sa 10 bodova, treća Hrvatska sa četiri boda, koliko ima i reprazentacija Bosne i Hercegovine, ali sa više primljenih zgoditaka, a peta je selekcija Andore.

U preostalim utakmicama do kraja prvenstva, 24. marta igraju Malta – Andora, 28. aprila Hrvatska – Bosna i Hercegovina i 5. maja Andora – Hrvatska.