logo
VGT

Osam mjesta preostalo za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige

Objavljeno prije 1 sedmica . u čet, dec 7th, 2017

Arsenal, Lazio, Milan, Salzburg i Villarreal u šesnaestinu finala Evropske lige putuju kao prvoplasirane ekipe svojih grupa, a plasman u tu rundu takmičenja također su osigurali Atalanta, Braga, Dynamo Kyiv, FCSB, Lyon, Nice, Ostersund, Partizan, Plzeň, Real Sociedad i Zenit.

Osvajanjem trećeg mjesta u svojim grupama u Ligi prvaka u šesnaestini finala Evropske lige igrat će Atletico Madrid, Celtic, CSKA Moskva, Dortmund, RB Leipzig, Napoli, Spartak Moskva i Sporting. Ovih osam klubova zajedno sa 16 ranije navedenih čine grupu od 24 kluba koja su već izborila plasman u šesnaestinu finala.

AEK, Astana, Athletic Bilbao, Austria Beč, BATE, Crvena zvezda, Bašakšehir, Kopenhagen, Köln, Konyaspor, Lokomotiv Moskva, Ludogorets, Marseille, Sheriff, Slavia Prag, Vitória i Zorya spadaju među 17 klubova koji će se večeras boriti za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige.

Ovo je lista klubova koji su izgubili sve šanse za plasman u šesnaestinu finala Evropske lige: Maccabi Tel-Aviv, Skenderbeu, Young Boys, Hoffenheim, Rijeka, Apollon Limassol, Everton, Zlín, Lugano, Hapoel Beer-Sheva, Hertha Berlin, Zulte Waregem, Vitesse, Rosenborg i Vardar.

Žrijeb za šesnaestinu finala bit će obavljen narednog ponedjeljka u 13:00 sati i počinje nakon žrijeba za osminu finala Lige prvaka koji počinje u 12:00 sati, a ceremonija će se održati u Nyonu.

Nekoliko bh. internacionalaca bi moglo zaigrati večeras, a među ostalim, to su Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ognjen Vranješ (AEK), Edin Višća (İstanbul Başakşehir), Sead Kolašinac (Arsenal)…

Parovi i satnice 6. kola grupne faze Evropske lige:

Grupa A

Villarreal 11
Slavia Prag 8
FC Astana 7
Maccabi Tel-Aviv 1

Villarreal – Maccabi Tel-Aviv (19:00 sati)

Slavia Prag – Astana (19:00 sati)

Grupa B

Dynamo Kiev 10
Partizan 8
Skënderbeu 5
Young Boys 3

Young Boys – Skenderbeu (19:00 sati)

Dynamo Kiev – Partizan (19:00 sati)

Grupa C

Braga 10
Ludogorets 8
Basaksehir 5
Hoffenheim 4

Basaksehir – Braga (19:00 sati)

Hoffenheim – Ludogorets (19:00 sati)

Grupa D

Milan 11
AEK 7
Rijeka 4
Austria Beč 4

Rijeka – Milan (19:00 sati)

Austria Beč – AEK (19:00 sati)

Grupa E

Atalanta 11
Lyon 11
Apollon 3
Everton 1

Atalanta – Lyon (19:00 sati)

Apollon – Everton (19:00 sati)

Grupa F

Sheriff 9
Lokomotiv M. 8
Kopenhagen 6
Zlín 2

Zlin – Lokomotiv Moskva (19:00 sati)

Kopenhagen – Sheriff (19:00 sati)

Grupa G

FCSB 10
Viktoria Plzeň 9
Lugano 6
Hapoel B-S 4

Hapoel Beer-Sheva – Plzen (21:05 sati)

FCSB – Lugano (21:05 sati)

Grupa H

Arsenal 10
Crvena zvezda 6
Köln 6
BATE Borisov 5

Crvena zvezda – Köln (21:05 sati)

Arsenal – BATE (21:05 sati)

Grupa I

Salzburg 11
Marseille 7
Konyaspor 5
Vitória 4

Marseille – Salzburg (21:05 sati)

Vitoria – Konyaspor (21:05 sati)

Grupa J

Östersunds 10
Athletic 8
Zorya Luhansk 6
Hertha 4

Zorya – Athletic Bilbao (21:05 sati)

Hertha – Ostersund (21:05 sati)

Grupa K

Lazio 13
Nice 9
Zulte Waregem 4
Vitesse 2

Zulte Waregem – Lazio (21:05 sati)

Vitesse – Nice (21:05 sati)

Grupa L

Zenit 13
Real Sociedad 12
Rosenborg 4
Vardar 0

Vardar – Rosenborg (21:05 sati)

Real Sociedad – Zenit (21:05 sati)

Klix
Copyright 2016 Magazin Plus d.o.o. Sva prava zadržana.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Programiranje: Magazin plus
Na vrh