Olimpic ispao, Sloboda bez problema savladala Radnik, Metalleghe osvojio bod u Zenici

Izabranici Vlade Jagodića bili su pod imperativom pobjede. Krenuli su ofanzivno ka golu tima iz Semberije. To su konkretizirali u 12. minuti kada je Kalezić postigao sjajan pogodak. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

U nastavku su Tuzlaci udvostručili vodstvo u 50. minuti. Nakon kornera Salihović pogađa mrežu za 2:0. Do kraja ovog dvoboja domaći su znalački čuvali stečenu prednost, dok gosti nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Slobode. Ostalo je 2:0.

Tabela Lige za prvaka:

Čelik je ugostio Metalleghe u sjajnoj formi. Imali su četiri vezana trjumfa i s razlogom su optimizam temeljili na dobrim igrama. Ipak, prvo poluvrijeme okončano je bez golova. Važnost meča utjecala je na činjenicu da su oba tima igrala oprezno.

U drugom poluvremenu domaći su krenuli još odlučnije, dok su gosti utakmicu provodili u teškom defanzivnom grču. Utakmicu su obilježili brojni prekršaji i žuti kartoni. Premda su igrači Čelika težili da pronađu put do mreže Metalleghe, nisu uspjeli. Najbolju priliku imao je Smriko u 89. minuti, ali je šutirao pored gola. Ostalo je 0:0. Oba kluba vodit će do kraja prvenstva grčevitu borbu za opstanak.

Zanimljivo je bilo na Otoci gdje su gledatelji mogli vidjeti šest golova, a Olimpic i Mladost DK odigrali su 3:3. Igrao se 12. minut kada je Brkić šutirao, a lopta je na put do mreže zakačila Kojića i završila u mreži Olimpica za 0:1. U 30. minuti Brkić sjajno pogađa za 0:2. Samo četiri minute poslije domaći preko Svrake smanjuju na 1:2. To je bio rezultat prvog dijela.

Igrao se 52. minut kada je Govedarica pogodio mrežu Mladosti za 2:2. Izabranici Husrefa Musemića ponovo vode u 55. minuti, a treći gol za goste postiže Husić. Muamer Svraka u 70. minuti matira golmana gostiju za 3:3. Rezultat se do kraja nije mijenjao, a najbolju priliku imao je Brkić u 90. minuti kada je pogodio prečku. Olimpic je ispao iz lige.