Ostali sportoviSport

Nevjerovatna senzacija: Džumhur izbacio jednog od najboljih tenisera svijeta

Damir Džumhur ostvario je najveću pobjedu u svojoj karijeri, a bosanskohercegovački teniser u prvom kolu turnira u Dubaija porazio je trećeg  tenisera svijeta, Stena Wawrinku.

Prvi set bolje je otvorio Švicarac koji je na samom početku uzeo break našem teniseru, te je imao vodstvo od 1:4 u jednom trenutku.

Ipak, Damir se s dva osvojena gema vraća u meč nakon čega je počeo da igra možda i najbolji tenis u svojoj karijeri, a bespomoćni Wawrinka izgubio je prvi set rezultatom 7:6. Damir je u tie-breaku bio bolji

U drugom setu Damir je nastavio da igra fantastično, a na samom početku kod rezultata 2:1 uzeo je break Wawrinki nakon čega je isti odbranio, da bi opet u sljedećem gemu uzeo break čime stigao u prednost od 5:1 i imao je servis za pobjedu.

Švicarac se bar malo vratio u meč te uzeo pobjednički servis Damiru, nakon čega je rezultat smanjio na 5:3, ali je Džumhur ostao smiren i priveo meč kraju.

Nakon pobjede nad Nadalom, ovo je sigurno najveća pobjeda u karijeri Damira Džumhura!