Zrinjski pregazio nemoćni Čelik i plasirao se u osminu finala Kupa BiH

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su večeras na stadionu Bilino Polje u Zenici razbili Čelik rezultatom 6:0.

Prvak BiH je poveo već u sedmoj minuti kada je Sabljić pogodio nakon loše reakcije odbrane Čelika, a samo tri minute kasnije Maglica je bio siguran pa je udvostručio vodstvo.

Zrinjski se tu nije zaustavio pa je u 25. minuti postigao treći pogodak nakon što je Malekinušić pogodio pod prečku, dok je sedam minuta kasnije večeras raspoloženi Sabljić postigao svoj drugi pogodak.

Sabljić je sjajnu noć krunisao u 36. minuti upisavši hat-trick, a 0:5 je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice se igralo dosta mirnije te se sve vrijeme činilo kao da svi čekaju kraj susreta. Zrinjski je i dalje opasno prijetio, a za konačnih 0:6 strijelac je bio Mišić.

Podsjetimo, u osminu finala Kupa BiH ranije su se plasirali Tuzla City, Sloboda, Sloga, Zvijezda 09, GOŠK, Jedinstvo, Laktaši, Sarajevo, Stupčanica, Posušje, Slavija, Igman i Velež.

Utakmica Sutjeske i Širokog Brijega na rasporedu je 29. novembra, dok nije poznat termin preostalog susreta šesnaestine finala Kupa BiH između Radnika Hadžići i Borca.

Rezultat i strijelci:

Čelik – Zrinjski 0:6 (Sabljić 6’, 30’, 35’, Maglica 10, Malekinušić 23’, Mišić 88’)