MNK Centar treći put uzastopno prvak BiH

MNK Centar slavio je u zaostaloj utakmici 7. kola “Lige za prvaka” protiv MNK Mostar SG ‘Staklorad’ i tako treću godinu zaredom postao šampion Premijer futsal lige BiH.

Gosti iz Mostara su ofanzivnije ušli u ovu utakmicu. Na samom početku utakmice zaprijetili su Dejan Pavlović i Marijo Aladžić, ali njihove pokušaje ukrotio je golman Centra, Bahrudin Omerbegović.

Veliku radost Starom Gradu donio je Srđan Ivanković u 5. minuti, kada je zatresao mrežu za vodstvo od 0:1.

Nastavili su Mostarci u sjajnom ritmu nošeni igrom Aladžića, koji je nekoliko puta zaprijetio, ali se rezultat nije mijenjao. Imali su i domaći nekoliko pokušaja preko Anela Radmilovića, ali na visini zadatka bio je golman gostiju Hasanspahić.

Nastavile su se redati prilike i na jednoj i na drugoj strani, ali rezultat na semaforu je ostao isti.

Nekoliko sekundi prije odlaska na odmor Nermin Jusić matira Hasapnspahića i poravnava rezultat na 1:1.

Nije bilo prilika do 28. minute, a tada počinje dominacija Centra i raspad u igri gostujuće ekipe. Preokret od 2:1 donio je Dražen Novoselac, a četiri minute kasnije na 3:1 povisuje Nermin Kahvedžić.

Već u 33. minutu bilo je sve gotovo kada je za prednost Centra od 4:1 pogodio dvostruki strijelac na ovoj utakmici, Nermin Jusić.

Mostarci se u 35. minuti vraćaju golom Marija Aladžića koji je smanjio na 4:2.

Konačnih 5:2 postavio je Ermin Salčin u 39. minuti i time je MNK Centar odbranio titulu prvaka i treću godinu zaredom postao prvak Premijer futsal lige BiH.

MNK CENTAR – MNK MOSTAR SG ‘STAKLORAD’ 5:2 (1:1)

Dvorana “Ramiz Salčin”, Sarajevo
Gledalaca: 300 Sudije: Zoran Sofrenić (Bijeljina) i Željko Dragojević (Banja Luka)
Strijelci: Jusić 2, Kahvedžić, Novoselac, Salčin (Centar), Ivanković, Aladžić (Mostar SG)

MNK Centar: Omerbegović, Jusić, Radmilović, Kahvedžić, Novoselac, Gvozdić, Gekić, Salčin, Kapo, Đuderija, Pirić, Handžić, Jelić