Mladost savladala Borac, Sloboda se prošetala kroz Vitez

Mladost – Borac 2:0

Domaća ekipa je bila bolja na otvaranju meča i u prvih petnaestak minuta je imala dvije velike šanse, no Marko Savatović je sjajno odbranio pokušaje Filipa Arežine i Aladina Isakovića.

I u finišu prvog poluvremena golman gostiju je bio na pravom mjestu kada je odbranio još jedan udarac Arežine.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, a susret je odlučen u samom finišu susreta. Najprije je u 85. minuti rezervista Dalibor Pandža, a potom je u 88. minuti Arežina prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca postavio konačnih 2:0.

Vitez – Sloboda 0:3

Sloboda je povela na samom početku meča u Vitezu. Već u prvoj minuti susreta Tuzlaci su postigli pogodak, a strijelac je bio Edis Smajić.

Već nakon 12 minuta susreta Sloboda je udvostručila prednost, a mrežu Ivana Tirića zatresao je Anel Husić.

Na početku drugog poluvremena ponovo su Tuzlaci bili blizu pogotku, ali je Borislav Terzić šutirao pravo u Tirića. Već u narednom napadu Vitez je mogao smanjiti na 2:1, ali je Ivan Livaja šutirao glavom preko gola.

Nedugo zatim u prilici je bio i Adis Hadžanović, ali je bio neprecizan i Azir Muminović nije morao intervenisati.

Sloboda je posljednji pogodak na meču postigla u 77. minuti susreta. Strijelac za konačnih 0:3 bio je rezervista Amer Bekić.

Vitez bi već danas mogao ispasti iz Premijer lige BiH. Ukoliko GOŠK u današnjem susretu koji počinje u 17 sati zabilježi pobjedu u Zenici protiv Čelika, Gabeljani će i zvanično od iduće sezone igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.