Metalleghe savladao Čelik: Prva pobjeda Jajčana u bh. eliti

Metalleghe je ostvario prvu pobjedu u elitnom razredu bh. nogometa. Večeras su na Bilinom polju sa 3:1 savladali domaći Čelik.

Do pobjede su Jajčani došli sasvim zasluženo, a golove su za ovaj tim postigli Siniša Dujaković u 45. minuti sa 11 metara i u 89, te Nebojša Popović u 83. minuti, dok je jedini pogodak za crveno-crne postigao Danijal Brković u 59. minuti.

Gosti su poveli u posljednjoj minuti prvog dijela. Pogodak sa 11 metara postigao je Siniša Dujaković. Prethodno su u duelu u kaznenom prostoru na zemlju pali Emir Jusić i Nebojša Popović, a sudija Spahalić pokazao na penaltik.

Dujaković je ušao u istoriju kao strijelac prvog pogotka za tim iz Jajca u elitnom razredu bh. nogometa.

Na startu drugog dijela gosti su propustili dobru priliku. Bibić je prošao po lijevoj strani i ubacio za Popovića koji je sa desetak metara bio neprecizan. Odmah na drugoj strani Haurdić je istrčao kontru i šutirao sa 15-tak metara ali je golman gostiju još jednom bio na visini zadatka.

Domaći su izjednačili u 59. minuti. Goran Popović je centrirao sa lijeve strane a Brković glavom pogodio za poravnanje.

A onda u 83. minuti Nebojša Popović pogađa za 1:2. Po desnoj strani je prošao rezervista Durak i ubacio za napadača Metalleghea koji pogađa u padu sa pet metara gol domaćih. U 89. novi šok za domaće. Nakon brzog kontranapada Dujaković matira Bukvića udarcem sa 12 metara i postavlja konačnih 1:3.

U organizaciji Udruženja Robijaši 1988 i NGG za Čelik sat vremena prije početka meča održana je protestna šetnja za spas Čelika u kojoj je učestvovalo više od 300 Zeničana.

Došli su do južne tribine Bilinog polja i navijali, ali ni ovoga puta nisu ušli na stadion jer bojkotuju domaće mečeve voljenog tima.