Krupa savladala Zrinjski,…

Krupa – Zrinjski 1:0

Zrinjski je u prvim minutama utakmice protiv bio ofanzivan u namjeri da postigne rani gol. Potom je u ofanzivu prešla Krupa. Domaći su odigrali odličnu akciju u 31. minuti, koju je pogotkom nakon asistencije Nikodijevića završio Koljić. Mogao je Zrinjski do izjednačenja u 32. minuti da je kojim slučajem Zukić uspio savladati domaćeg golmana Hadžića.

Koljić u 36. minuti nije realizovao šansu koju mu je namjestio Nikodijević. Prvo poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom Krupe.

U drugom poluvremenu je Zrinjski pokušavao doći do izjenačenja, ali je odbrana domaćih odolijevala svim napadima. Na kraju je Krupi pripala minimalna, ali zaslužena pobjeda.

Radnik Bijeljina – Čelik 3:1

Na samom početku utakmice Radnik je preko Srećkovića imao šansu za pogodak, ali je on šutirao iznad gola. Potom je u 11. minuti Srećković uposlio Stojanovića, čiji udarac iz neposredne blizine odlično brani golman Čelika Marković. Srećkovićev pokušaj iz slobodnog udarca u 26. minuti je završio iznad gola Zeničana.

Radnik je poveo 1:0 zahvaljujući pogotku Đurića iz jedanaesterca u 32. minuti, koji je izborio Srećković nakon što ga je srušio Popović. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, tačnije u 47. minuti, vodstvo domaćih je na 2:0 povisio danas odlični Srećković. Isti igrač je pogodio za 3:1 u 77. minuti susreta, a onda je u 83. Mahmutović postigao gol za Čelik.

Susret je završen pobjedom Radnika rezultatom 3:1.

Sloboda – Vitez 4:0

Sloboda je odlično otvorila utakmicu i povela protiv Viteza već u 1. minuti utakmice, kada je nakon kornera pogodio Smajić. Igrala se 7. minuta kada se u šansi našao Krpić poslije ubačaja Todorovića, no, nije bio precizan. Bolja igra Slobode je rezultirala drugim pogotkom, a u 12. minuti je nakon ubačaja Ordagića iz kornera za 2:0 pogodio Škahić.

Smajić je bio blizu pogotka u 35. minuti, ali sa samo dva metra od gola nije uspio poslati loptu u mrežu Vitežana.

Gosti su zaprijetili u 18. minuti, Peko je šutirao, ali je Todorović izblokirao njegov udarac. U 30. minuti je Grahovac šutirao s 25 metara, no, neprecizno.

Tuzlaci su nakon prvog dijela igre vodili 2:0.

Svoj drugi gol na današnjoj utakmici postigao je Smajić u 52. minuti, a na visokih 4:0 u korist Slobode povisio je Mehmedagić u 70. minuti.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je Sloboda upisala zasluženu pobjedu.