Krupa i Zvijezda 09 nakorak do polufinala Kupa BiH, remi bez pogodaka Sloge i Slobode

Sloga i Sloboda su odigrali uzbudljiv susret koji je završen bez pogodaka (0:0). Sloga je imala prvu šansu na utakmici kada je u 16. minuti u šansi bio Vukimirović, ali je šutirao pored gola. U 18. minuti Osmanagić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio prečku domaćina. I u drugom poluvremenu viđena je dobra nogometna predstava, ali su mreže mirovale, te nas sigurno očekuje odličan i uzbudljiv revanš u Tuzli.

Krupa je opravdala ulogu favorita i slavila je na gostovanju kod prijedorskog Rudara rezultatom 3:0. Pogotke za goste postigli su Savić u 7., Marjanović iz penala u 11., te Barić u 88. minuti.

U duelu dva entitetska prvoligaša Zvijezda 09 je savladala Olimpik na Otoci rezultatom 2:1. Olimpik je poveo u 41. minuti kada je Šćepanović pogodio iz slobodnog udarca. Preokret Zvijezdi donijeli su Huseinbašić u 54. i Mahmutović u 65. minuti.

Uzvratni mečevi ova tri para igraju se za sedam dana kada će se igrati prvi meč četvrtfinala Kupa BiH između Širokog Brijega i Željezničara na Pecari, a uzvrat tog meča zakazan je za 6. decembar na Grbavici.