Konačni potop Brazila: Holandiji bronza, Selecao bez medalje!

Fudbalska reprezentacija Holandije osvojila je treće mjesto na Mundijalu u Brazilu. Lale su sinoć u Braziliji sa 3:0 potopile domaćina turnira koji je tako ostao bez medalje, iako je bio jedan od glavnih faovirta za zlato.

Pogotke su postigli Robin van Persie u 3. minuti iz jedanaesterca, Dalye Blind u 17. minuti i Georginio Wijnaldum u 91. minuti.

Novo razočarenje

Brazil je u posljednje dvije utakmice na Mundijalu primio deset pogodaka!

Brazilci su još jednom razočarali svoje navijače. Najtrofejnija nogometna nacija ostala je bez medalje na svom terenu, izgubivši drugu utakmicu zaredom. Domaćini SP-a nisu se uspjeli oporaviti nakon katastrofalnog poraza od Njemačke u polufinalu (7:1), te su meč s Holanđanima praktično izgubili već nakon dvadesetak minuta.

Već nakon tri minute bili su u zaostatku – Thiago Silva je oborio Arjena Robbena, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Van Persie bio siguran realizator.

Drugi gol Holandija je postigla u 17. minuti preko Blinda, koji je iskoristio grešku odbrane Brazila i sa desetak metara zapucao loptu pod prečku.

Finale na Maracani

Nakon ovog gola Holanđani su prepustili inicijativu Brazilcima koji nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Cillesenovom golu. No, u finišu su uspjeli primiti i treći pogodak, a deseti u posljednje dvije utakmice. Strijelac za konačnih 3:0 bio je Wijnaldum.

Finalni meču između Njemačke i Argentine igra se danas na Maracani u 21 sat.