KošarkaSport

Kadeti BiH nakon preokreta savladali Slovačku

U sjajnoj prvoj četvrtini viđeno je čak 45 koševa, a bolje su se snašli Slovaci, koji su na kraju imali tri koša prednosti.

Do poluvremena su tu prednost održavali pa se na odmor otišlo s rezultatom 43:39 za Slovačku.

Bh. košarkaši su u nastavku zaigrali znatno bolje u odbrani što je rezultiralo preokretom u trećoj četvrtini pa se u zadnju dionicu ušlo s prednošću od tri koša razlike.

U istom ritmu naši kadeti su odigrali i posljednju četvrtinu te na kraju slavili rezultatom 76:69.

Najefikasniji u bh. selekciji bio je Topolović sa 17 koševa, a imao je podršku u vidu Dedajić, koji je postigao 16 poena.

Kod Slovaka je najefikasniji bio Horvath s također 17 poena.

Bh. kadeti su tako ostvarili drugu pobjedu na prvenstvu uz jedan upisani poraz, a sljedeću utakmicu u grupi C igraju protiv Irske u ponedjeljak u 19:30 sati.