Ahmedhodžić u najljepšem stilu ušao u Premiership, postigao gol u noći za pamćenje

Bosanskohercegovački reprezentativac Anel Ahmedhodžić sa svojim Sheffield Unitedom krunisao je sjajnu sezonu Championshipa i izborio je promociju u najjaču ligu svijeta. Uz to, postigao je gol u noći proslave plasmana u viši rang.

Pobjedom nad West Bromwich Albionom (2:0) Oštrice su tri utakmice prije kraja i matematički osigurale povratak u Premier ligu. Kruna je to sjajne sezone, a plasman u elitu “mirisao” je Bramall Laneom sve od početka sezone jer je Sheffield igrao sjajno od starta.

Od prvog dana naš Anel Ahmedhodžić igra fenomenalno, uklopio se na pravi način u otočki nogomet i zaludio je navijače. Osim odlične igre u odbrani, i u napadu je bio efikasan pa je tako postigao čak pet golova i upisao dvije asistencije ove sezone.

Uz plasman u elitu, Ahmedhodžić je izabran i u najbolji tim sezone Championshipa, tako da ne čudi interes ekipa iz najvišeg ranga poput Newcastlea, Leicestera i Wolverhamptona.

Prvi gol večeras postigao je Norvežanin Sander Berge u 58. minuti susreta. Pogodio je na asistenciju još jednog velikog junaka Oštrica ove sezone, senegalskog napadača Ilimana Ndiayea.

Detalj kojeg će naš stoper zadugo pamtiti dogodio se u 76. minuti. Sjajno je “uhvatio” udarac Georgea Balldocka i smjestio ga u mrežu gostiju.

Gol pogledajte ovdje.

Uz Sheffield United, već ranije plasman u Premier ligu osigurala je ekipa Burnleya predvođena Vincentom Kompanyjem. Mjesta u engleskoj eliti ima i za još jednu ekipu koja će tu kartu trasirati preko play-offa. Pozicije za play-off trenutno drže Luton, Middlesbrough, Coventry i Sunderland, ali i brojne ekipe imaju čemu da se nadaju.