Japan savladao favorizovanu Kolumbiju

Od samog početka utakmica je bila izuzetno zanimljiva pa je na startu Ospina izvanredno odbranio udarac Osaka iz blizine.

Vjerovatno ključni detalj utakmice dogodio se upravo u trećoj minuti kada je Sanchez dobio crveni karton nakon igranja rukom u svom šesnaestercu. Kagawa je potom bio siguran s bijele tačke za vodstvo Japanaca.

Krenula je Kolumbija ofanzivno po izjednačenje, a dva puta je Kawashima sjajno odbranio udarce Falcaa.

Ipak, šest minuta prije odlaska na odmor Kolumbija je izjednačila nakon što je Quintero pogodio iz slobodnog udarca.

Japan je odlično otvorio drugo poluvrijeme, ali na golu Kolumbije bio je sjajno raspoloženi Ospina, koji je dobro zaustavio udarce Osaka i Inuija.

Do zaslužene pobjede stigli su u 73. minuti kada je Honda nabacio iz kornera, a Osako perfektno pogodio za 2:1.

Pet minuta kasnije Rodriguez je bio izblokiran iz dobre situacije pa promjene rezultata nije bilo i Japanci su prvenstvo otvorili pobjedom.

U drugoj utakmici ove grupe danas od 17:00 sati sastaju se Poljsk ai Senegal.