RukometSportVisoko

Izviđač pao u Visokom

Utakmica između RK Bosna Centrotrans Visoko i RK Izviđač Ljubuški opravdala je epitet derbija 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a na kraju su slavili naši rukometaši rezultatom 22:17 (poluvrijeme 11:11).

Od samog početka utakmice naši igrači su nametnuli svoj tempo igre te pokazali srčanost u odbrani, pa su tokom većeg dijela prvog poluvremena vodili sa po 2 gola razlike, a u jednom trenutku Bosna je vodila i 3 gola razlike. Ipak, gosti iz Ljubuškog se nisu predavali pa su ovu prednost na kraju uspjeli stići, te se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim rezultatom 11:11.

U nastavku utakmice, na parketu je praktično bila samo jedna ekipa, RK Bosna Centrotrans Visoko. Naši rukometaši su dodatno pojačali igru u odbrani, a vjetar u leđa našim momcima dao je i golman Mirnes Grčo sa svojim bravuroznim odbranama, pa se ekipa RK Bosna Centrotrans Visoko već u prvih 10-tak minuta drugog poluvremena odlijepila na 4 gola razlike, te je prednost zadržala do kraja utakmice.

Kako dobru odbranu su naši rukometaši igrali u drugom poluvrijeme svjedoči i podatak da su gosti iz Ljubuškog, koji pretenduju na šampionsku titulu, uspjeli postići samo 6 golova.

Najefikasniji u našem timu bili su novajlija Čolo, koji je u svojoj prvoj ligaškoj utakmici za Bosnu postigao 6 golova, koliko su još pridodali kapiten Harmandić i Omanović, a Grčo je utakmicu završio sa 9 odbrana.

Bosna u 15. kolu pauzira, a narednu utakmicu igra 10. marta u Živinicama protiv RK Konjuh, što ekipi daje sasvim dovoljno vremena da se kvalitetno pripremi te pokuša ostvariti prvu gostujuću pobjedu ove sezone.

Naši rukometaši su večeras još jednom podsjetili da ove sezone u Visokom nijedna ekipa protiv RK Bosna Centrotrans Visoko nije favorit.