KošarkaSportVisoko

Ivo Ištuk preporodio napadača Bosne,…

Ivo Ištuk preporodio napadača Bosne, Fahrudin Kovač ponovo u idealnom timu kola Prve lige FBiH

Derbi kola je odigran u Siminom Hanu, između domaćina Sloge i Travnika. Domaćini su zabilježili minimalnu pobjedu sa kojom su ostali u utrci za prvo mjesto, dok su Travničani, nakon ovog poraza sve dalje od povratka u elitu bh fudbala. Ovaj izuzetno važan susret za obje ekipe, kao i za utrku za prvo mjesto odigran je po izuzezno nepovoljnim vremenskim uslovima. Prvu priliku su imali domaći u 25 minuti preko Radovanovića, da bi u 38 minuti udarac mladog Ibrahimovića zasustavio iskusni golman Adis Nurković. U 49 minuti trenutak odluke na ovoj utakmica, kada je Mirel Ibrahimović iz kaznenog udarca bio precizan za vodstvo Sloge. U drugom dijelu Sloga je održavala minimalnu prednost, dok su Travničani pokušavali barem da dođu do boda, na tome je i ostalo.

Lideri na prvoligaškoj tabeli, fudbaleri visočke Bosne u okviru 24. kola na svom terenu zabilježili su pobjedu nad Radničkim iz Lukavca, od, 3:1, dok su njihovi rivali kiksali u ovom kolu, Travnik je poražen u Siminom Hanu, dok je Rudar na Koševu, odigrao, samo, 2:2, protiv Bosna Seme. Vać u devetoj minuti Čabaravdić je načeo mrežu Lukavčana, a Fahrudin Kovač je u 27 povečao prednost Visočaka. Gosti su u na otvaranju drugog poluvremena preko Kalajanovića smaljili prednost domaćih, da bi Čulov u 66 minuti postavio konačnih, 3:1.

U Gradačcu je odigran komšijski derbi između domaće Zvijezde i Bratstva iz Gračanice. Mada su gosti prvi stekli rezultatsku prednost u 12 minuti preko Mulahusejnovića, domaći su do kraja prvog dijela golom Petrića u 37 minuti poravnali rezultat. U drugom poluvremenu domaći su postigli tri gola (Cvijanović i Glišić 2 puta), te zabilježili ubjedljivu pobjedu u ovom komšijskom derbiju.

U Čapljini domaća istoimena ekipa i Budućnost iz Banovića su odigrali derbi začelja koji je u potpunosti pripao domaćoj ekipi, a pravi junak ove vrijedne pobjede u borbi za opstanak, je najbolji strijelac NK Čapljine koji je postigao oba gola.

Na stadionu “Asim Ferhatović-Hase” na Koševu Bosna Sema je ugostila Rudara iz Kaknja. Kakanjcima je bile prijeko ptrebna pobjeda sa kojom bi ravnopravno konkurisali za prvo mjesto, ali domaćini nisu to dozvolili. U prvom dijelu mreže su mirovale, u drugom domaći su u 63 minuti stekli rezultatsku prednost preko Nihada Mujića, da bi iskusni Bajro Spahić izjednačio dvije minute kasnije.Najbolji strijelac Rudara, Igor Aničić je u 73 minuti iz penala doveo svoju ekipu u prednost, 1:2, da bi konačnih 2:2 u 82 minuti postavio Imamović.

Fudbaleri gabelskog GOŠK-a odigrali su domaću utakmicu sa Jedinstvom iz BIhaća, Gabeljani su slavili rezultatom (3:1) i tako ostali u utrci za prvaka. Ova utakmica je imala svog tragičara, igrača Jedinstva Hamzića koji je, što je rijetkost u 2 i 16 minuti postigao dva autogola, i bio pravi tragičar, da bi u 35 fudbaler Jedinstva zabio gol u pravu mrežu, za, 2:1. Konaćni rezultat je postavio Nedim Mekić u 81 minuti, od 3:1.

Goražde je na svom terenu ugostili ekipu Orašja koja je bila u trvi za prvo mjesto, dok se Goraždani grčevito bore za prvoligaški život. Damir Rovčanin je u 43 minuti pogodio mrežu oraškoh Lasbudova, da bi u drugom dijelu još pogađali, Samir Čakar i Mirza Geca za vrijednu pobjedu Goraždana (3:0).

Susret u Novom Travniku između domaće istoimene ekipe i mostarskog Veleža je odgođen zbog neuslovnog terena. Glavni sudija Marin Pavlović je proceijenio da ne postoje uslovi za odigravanje meča. Naime, zbog snijega linije na terenu nisu bile vidljive, pa je odlućeno da se isti odgodi.

U ovom kolu postignuta su 23 gola, sudije su pokazale 32 žuta i 3 crvena kartona, ukupno je bilo 1.050 gledalaca, što je najmanja posjeta u ovom prvenstvu, a najviše ih je bilo u Gradačcu, 250.

Idealni tim 24. kola,

Mirza Hamzabegović (Sloga,SH), Minel Doljančić (Zvijezda), Haris Korda (Goražde), Fahrudin Kovač (Bosna,Visoko), Nihad Mujić (Bosna Sema), Mirel Ibrahimović (Sloga,SH), Nedim Mekić (GOŠK), Bajro Spahić (Rudar), Samir Čakar (Goražde)Aleksandar Glišić (Zvijezda), Salko Jazvin (Čapljina) .

IGRAČ KOLA: Salko Jazvin (Čapljina).

Rezultati, 24.kola:

Goražde-Orašje 3:0, (Rovčanin 43’ iz 11m, Čakar 65’, Geca 90’),

Bosna Visoko-Radnički 3:1, (Čabaravdić 9’, Kovač 27’, Čulov 66'/ Kalajanović 47’),

Zvijezda-Bratstvo, 4:1 ( ( Petrić 37’, Cvijanović 62’ Glišić 78’, 82'/ Mulahusejnović 12’),

Čapljina-Budućnost 2:0, (Jazvin 19’, 81’),

Sloga (SH)-Travnik 1:0, (Ibrahimović 48’),

Bosna Sema-Rudar 2:2 (Mujić 63’, Imamović 82/ Spahić 65’, Aničić 73’ iz 11m),

Novi Travnik-Velež (odgođeno), GOŠK-Jedinstvo 3:1 (Hamzić 2'AG, 16’ AG, Mekić 81'/ Hamzić 35’) .

Parovi 25. kola, O6. maj 2017 u 17,00 sati, Lukavacac: Radnički-Zvijezda, Gračanica: Bratstvo-GOŠK, Kakanj: Rudar-Bosna Visoko, Orašje: Orašje-Čapljina, Banovići: Budućnost-Bosna Sema, Mostar: Velež-Goražde, Novi Travnik: Novi Travnik-Sloga (SH), Bihać: Jedinstvo-Travnik.