KošarkaSport

Igokea u sjajnom meču poražena od MZT-a u Laktašima

Košarkaški MZT-a savladali su večeras u Laktašima u utakmici 4. kola regionalne ABA lige Igokeu rezultatom 108:99.

U veoma efikasnom meču i s jedne i s druge strane na samom početku bolje se snašla gostujuća ekipa koja je u prvoj četvrtini ostvarila prednost od 27:20, da bi do poluvremena gledaoci na tribnama vidjeli dodatna 73 poena i pobjedu bh. tima u drugoj četvrtini 37:36 pa se na odmor otišlo s prednošću MZT-a rezultatom 63:57.

Igokea je nakon toga zaigrala puno bolje, pa su pred posljednju dionicu totalno anulirali prednost gostiju. Ipak, nošeni Trajkovskim i Stojanovskim gosti su na kraju ipak slavili rezultatom 108:99.

Kod MZT-a najefikasniji je bio Stojanovski koji je ubacio 23 poena, dok je kod Igokee najefikasniji bio Wright koji je meč završio s 29 ubačenih poena, a pratio ga je Washington koji je dodao 21.