I Nigerija i Argentina slave Ahmeda Musu

Super Orlovi bolji od Islanda

U okviru 2. kola grupe D danas su se na Volgograd Areni sastale selekcije Nigerije i Islanda.

Više razloga za slavlje na kraju je imala Nigerija koja je slavila rezultatom 2:0, te tako uhvatila zadnji voz za ozbiljan rezultat na Svjetskom prvenstvu, a s ovim rezultatom Hrvatska je kao prva izborila osminu finala.

Prvo poluvrijeme bolje su otvorili Islanđani. Već u trećoj minuti su imali prvu veliku šansu, kada je iz slobodnjaka zaprijetio Sigurdsson, a svega četiri minute kasnije isti igrač je ponovo zaprijetio, no golman Uzoho je izašao kao pobjednik.

U 15. minuti su zaprijetili i Nigerijci. Bila je to gužva u srcu kaznenog prostora Islanda, Musa je bio s loptom, ali protivnički fudbaleri su otklonili opasnost.

Početkom drugog poluvremena odmah šok za Islanđane. Igrala se 49. minuta kada je Moses sjajno istrčao kontru po desnom boku, uputio pas prema Musi, koji fantastično prima loptu i zakucava je u mrežu za vodstvo od 1:0.

Nigerija je puno bolje igrala u drugom dijelu, pred golom Islanđana su se nizale prilike, a ofanzivna igra isplatila se u 75. minuti kada je Musa zabio svoj drugi pogodak na utakmici. Napadač Nigerije je sjajno prošao po lijevoj strani i bez većih problema pogodio za 2:0.

U nastavku se igralo čvrsto s dosta prekida, igra je bila fokusirana na sredinu terena, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Tračak nade za Island desio se u 83. minute kada je VAR dodijelio penal ovoj reprezentaciji. Ipak, iskusni Sigurdsson ga nije uspio pretvoriti u gol, pa su tada sve nade Islanđana da mogu doći do pozitivnog rezultata potonule. Do kraja je ostalo 2:0, a pobjeda Nigerije ide i na ruku Argentini, koja sada ima drastično veće šanse za prolaz dalje nego što bi to bio slučaj da je trijumfovao Island.