Dušan Vlahović donio veliku pobjedu Srbiji u Podgorici

Kvalifikacije za EP

U Podgorici je odigran regionalni derbi u okviru 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a snage su odmjerile selekcije Crne Gore i Srbije. Gostujuća reprezentacija je trijumfovala sa 2:0.

Obje selekcije otvorile su dobro kvalifikacije za EP. Srbija je bila bolja od Litvanije, dok je Crna Gora slavila s 1:0 u gostima kod Bugarske.

Pomalo rasterećeni su i jedni i drugi ušli u ovaj meč, ali bilo je jasno da će se “ginuti” za svaku loptu i da je poraz ono što niko ne želi. Srbija je imala barem blagu ulogu favorita, ali Crna Gora je dobrim dijelom bila i bolja, no na kraju je morala gostima da čestita na osvajanju sva tri boda.

Na terenu uspavanka dobrim dijelom meča, mnogo življe bilo je na tribinama gdje je bilo i veliki broj navijača iz Srbije. Crna Gora je bolje ušla u meč, djelovala opasnije, no nije stvorila pravu šansu u prvih 45 minuta, dok je Srbija jalovo napadala, a jedinu šansu imala je preko Aleksandraq Mitrovića koji je šutirao pored gola.

Selektor Srbije Dragan Stojković očigledno nezadovoljan igrom svoje ekipe, napravio je dvostruku izmjenu u poluvremenu. Tako je umjesto Ilića i Đuričića u igri ubacio Vlahovića i Živkovića.

Najbolja prilika bila je za Crnu Goru, nakon brze kontre šutirao je precizno Jovetić, ali Vanja Milinković-Sjajnim sjajnom reakcijom spašava siguran gol.

U ostatku meča obje selekcije pokušavale su da postignu pogodak, ali skoro da nismo vidjeli pravu šansu, ali se potom sve promijenilo.

I onda trenutak odluke. Igrala se 78. minuta kada je Dušan Vlahović pokazao klasu i pogodio za pobjedu Orlova, a isti igrač je u nadoknadi, praktično u zadnjem napadu, uspio da postigne drugi gol za konačnih 2:0.

Srbija je tako na sjajan način otvorila kvalifikacije, ima šest bodova, a u junu će gostovati ekipi Bugarske i ima priliku da nastavi svoj let prema Njemačkoj.

Crnogorce u šestom mjesecu očekuje još jedan težak meč kod kuće, pošto će tada gostovati Mađarska, koja je večeras sa 3:0 razbila Bugarsku pred svojim navijačima.

Crna Gora – Srbija 0:2 (Vlahović 78, Vlahović 90)

SASTAVI:

Podgorica. Stadion: Pod Goricom. Kapacitet: 17.000. Sudija: Klemen Turpin (Francuska). Pomoćnici: Nikola Dano i Tibodo Nijsen (Belgija).

Crna Gora (3-5-2): Mijatović – Tomašević, Vujačić, Savić- -Vešović Savićević, Šćekić, Haksabanović, Marušić – Jovetić, Krstović

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković-Savić – Milenković, Gudelj, Pavlović – Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović – Tadić, S. Milinković-Savić – Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.