Hrvatska izgubila, a Srbija remizirala

Odigrano je šest utakmica 6. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo koje se održava 2018. godine u Rusiji. U grupi D Srbija je ugostila Vels, a na kraju je bilo 1:1.

Selekcija Velsa stigla je u Beograd s namjerom da igraju otvorenog garda. Tako su se od početka ponašali izabranici Chrisa Colemana. Gosti su od početka imali incijativu, a to su krunisali pogotkom u 35. minuti. Nakon kornera srušen je jedan igrač Velsa, a glavni sudija pokazao je na kazneni udarac. Ramsey je bio siguran i sjajno je matirao Stojkovića za 0:1. To je bio rezultat prvog dijela.

Otvaranje drugog dijela pripalo je selekciji Srbije. Domaći su napadali, dok su se polufinalisti posljednjeg Eura odlučili da igraju na kontranapade. Domaći su poravnali u 71. minuti. Rezervista Prijović sjajno je petom proigrao Mitrovića koji pogađa mrežu Velsa za 1:1. Premda su do kraja domaći pokušali doći do pobjede, nisu uspjeli.

Španija i Italija upisali sigurne pobjede i nastavili borbu za prvo mjesto

U grupi G odigrane su tri utakmice. Španija je u gostima pobijedila Makedoniju rezultatom 2:1. Izrael je u Haifi poražen od Albanije 3:0 , dok je Italija savladala Lihtenštajn rezultatom 5:0.

Španija koja je lider ove grupe bez problema je savladala Makedoniju u Skoplju. Silva je u 15. minuti postigao prvi pogodak, a Costa je u 27. udvostručio vodstvo. Semafor je nakon prvog dijela pokazivao 0:2. Domaće je u utakmicu vratio Ristovski u 66. minuti. Pogodio je za konačnih 1:2.

Albanija je ofanzivno igrala protiv Izraela u gostima. Preko Sadikua su postigli dva pogotka u prvom poluvremenu. Pogađao je u 22. i 44. minuti. Domaći su bili šokirani sjajnom izvedbom Albanaca. Gosti su i u nastavku bili sjajni. Tako su preko Memushaja u 71. minuti stigli do 0:3 i velike pobjede.

Italija je u Udinama ugostila Lihtenštajn. Domaći su bili veliki favoriti i krenuli su ofanzivno. Igrao se 35. minut kada je Insigne pogodio za 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku Belotti u 53. minuti pogađa za 2:0, a Eder je u 74. minuti povećao na 3:0. Bernardesch u 83. minuti pogađa za 4:0, a Gabbiadini u 90. poentira za konačnih 5:0.

Hrvatska poražena, Turska bolja od Kosova

U grupi I islandu je na noge stigla Hrvatska, a nakon 90 minuta igre semafor je pokazivao 1:0. Turska je u gostima bila bolja do Kosova rezultatom 4:1.
Hrvatska je kao lider grupe stigla Reykjavik da ostvari dobar rezultat. Island je prije ovog meča imao tri boda manje od Kockastih. Domaći su sa dosta optimizma ugostili favorizovane goste. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći, ali je siguran pogodak spasio Lovren. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

Gosti su bili bolji u nastavku. Prvo je u 55. minuti Perišić sjajno proigrao Kalinića koji šutira pored gola iz dobre situacije. Igrao se 66. minut kada je Brozović dobro šutirao, ali je golman Halldorsson izvanredno odbranio. U 80. minuti domaći su imali dobru priliku. No, u ključnim trenucima spetljao se Sigurdsson. Ipak, u 90.minuti Magnusson pogađa za 1:0. Velika pobjeda Islanda.

Turska je protiv Kosova povela u 7. minuti golom Sena. Igrao se 22. minut kada je Rrahmani poravnao na 1:1. Ipak, u 31. minuti Under Turcima vraća prednost kada je pogodio za 2:1. I u drugom poluvremenu Turci su bili bolji. U 61. minuti Yilmaz postiže treći pogodak za goste. Konačnih 1:4 postavio je Tufan u 82. minuti. Dvije minute poslije Berisha je dobio drugi žuti karton pa je Kosovo utakmicu završilo s igračem manje.