Hajduk ispao na penale, Višća bez nastupa protiv Shakhtara

Poznati su svi učesnici grupne faze Evropa lige za sezonu 2016/2017.

Hajduk je na Poljudu nakon penala ispao od izraelskog Maccabija. Baš kao i prošle sezone, mladoj ekipi iz Splita nedostajalo je iskustva u 4. pretkolu, a Tino Sven Sušić odigrao je vjerovatno svoju posljednju, ali fantastičnu utakmicu.

Hajduk je poveo golom Ćosića nakon što je reprezentativac Bosne i Hercegovine fantastično centrirao iz prekida. Gosti iz Izraela u drugom poluvremenu stigli su do 1:1, da bi nakon sličnog scenarija kod prvog gola Hajduk poveo rezultatom 2:1 nakon čega se otišlo u produžetke. U dodatnih 30. minuta nije bilo golova.

Crvena Zvezda je u Beogradu na svojoj Marakani nakon poraza od 3:0 u Italiji od Sassuoloa večeras remizirala.  Gosti iz Italije došli su u vodstvo nakon što je Berrardi pogodio u 28. minuti. Konačnih 1:1 postavio je Katai golom u 54. minuti.

West Ham je baš kao i prošle godine ispao od Astre, a večeras su na prepunom Olimpijskom stadionu gosti iz Rumunuije slavili rezultatom 0:1. West Ham se tako oprostio od Evropa lige iako je Slaven Bilić najavljivao prolaz i učešće u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Višća i Basaksehir takođe su završili takmičenje u Evropi nakon što ih je Shakhtar i u drugoj utakmici pobijedio, ali ovaj put rezultatom 2:0. Reprezentativac Bosne i Hercegovine nije zabilježio nastup.

Nakon pobjede u prvoj utakmici u Jerusalemu 1:2 , St.Etienne je s igračem manje ipak uspio sačuvati svoj i 0:0 im je bilo sasvim dovoljno za prolaz dalje.

Prva utakmica u kojoj su slavili rezultatom 0:4 bila je sasvim dovoljno za Rapid iz Beča koji je uprkos porazu 0:2 u uzvratnoj utakmici s Trencinom obezbijedio prolaz dalje.