Grupe G I H: Dva gola povratnika Ronalda u sigurnoj pobjedi Reala, Tottenham na Wembleyu savladao Borussiju

Večerašnjim duelima u grupama H i G nastavljeno je prvo kolo Lige prvaka. Na četiri utakmice viđeno je 13 postignutih pogodaka.

Grupa G

Porto – Bešiktaš 1:3

Bešiktaš je priredio jedno od iznenađenja večeri nakon pobjede rezultatom 3:1 u Portu. Sve najbitnije odigralo su u prvih pola sata utakmice. Prvo je tursku ekipu u vodstvo doveo Talisca na asistenciju Quaresme, a domaći su izjednačili autogolom Tošića. Važan gol potom je postigao Tosun, a konačan rezultat postavio je Babel na samom kraju meča.

Leipzig – Monaco 1:1

Leipzig i Monaco podijelili su bodove na Red Bull Areni. Zanimljivo da su oba gola postignuta u rasponu od minute. Prvo je Forsberg na asistenciju Poulsena doveo domaće u vodstvo u 33. minuti, a u sljedećem napadu Tielemans je izjednačio i ujedno postavio konačni rezultat utakmice.

Tabela grupe H:

Grupa H

Tottenham – Borussia Dortmund 3:1

Dobra utakmica odigrana je na Wembleyu gdje je Tottenham savladao Borussiju Dortmund rezultatom 3:1. Son Heung-Min je doveo Engleze u vodstvo već u četvrtoj minuti, a ubrzo je sjajnim golom izjednačio Yarmolenko. Sjajno otvaranje meča upotpunio je golom odlični Kane, koji je pola sata prije kraja meča na asistenciju Eriksena postavio i konačnih 3:1. Vrijedi istaći da je Vertonghen isključen u 92. minuti nakon skupljena dva žuta kartona.

Real Madrid – APOEL 3:0

Real Madrid je ostvario sigurnu pobjedu (3:0) protiv kiparskog APOEL-a, koji je bio svjestan da su mu šanse u Španiji minimalne. Kraljeve je vodstvo doveo povratnik na teren i najbolji igrač Cristiano Ronaldo na asistenciju Balea i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Portugalac je u šestoj minuti nastavka udvostručio prednost golom s penala, a deset minuta kasnije Ramos je postavio konačnih 3:0.