Grupe E i F: Manchester City protutnjao Rotterdamom, Liverpool prokockao pobjedu protiv Seville

Utakmicama u grupama E i F nastavljeno je prvo kolo Lige prvaka. Na četiri susreta postignuto je 13 golova.

Grupa E

Liverpool – Sevilla 2:2

Odlična utakmica odigrana je na Anfieldu gdje su Liverpool i Sevilla podijelili bodove odigravši neriješeno 2:2. Ben Yedder je na asistenciju Escudera i nakon velike greške Lovrena zaledio domaće navijače već u petoj minuti. Ipak, Redsi se brzo bude te preko Firmina, koji koristi dodavanje Morena, i Salaha preokreću rezultat. Mogao je Firmino tri minute prije odlaska na odmor dovesti Liverpool u vodstvo, ali je iz penala pogodio stativu. Gol vrijedan boda za Sevillu postigao je Correa u 72. minuti. Vrijedi istaći da je Gomez u domaćoj ekipi isključen u 94. minuti nakon dva skupljena žuta kartona.

Maribor – Spartak Moskva 1:1

Hrabri Maribor je uspio osvojiti bod protiv Spartaka iz Moskve. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a Ruse je u vodstvo doveo Samedov pola sata prije kraja meča. I kada su svi očekivali kraj utakmice, Bohar je na asistenciju Kramarića donio veliki bod slovenskoj ekipi. Bh. internacionalac Jasmin Mešanović u igru u dresu Maribora ušao je u 69. minuti.

Tabela grupe E:

Grupa F

Shakhtar – Napoli 2:1

Veliko iznenađenje priredio je Shakhtar savladavši u Kharkivu favorizovani Napoli. Taison je na asistenciju Ferreyra doveo domaće u vodstvo i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Sjajni Ferreyra je potom i sam postigao gol iskoristivši dodavanje Stepanenka za velikih 2:0. Napoli je do kraja meča uspio postići samo utješni gol preko Milika iz penala.

Feyenoord – Manchester City 0:4

Manchester City je protunjao Rotterdamom gdje je slavio visoku pobjedu od 4:0 protiv Feyenoorda. Goleadu je otvorio Stones na asistenciju Silve, a Aguero je već u desetoj minuti udvostručio prednost iskoristivši dodavanje Walkera. Gabriel Jesus je postigao gol za 3:0, a konačan rezultat je postavio sjajni Stones u drugom poluvremenu na asistenciju De Bruynea.