FotoVisoko

Enis Sadiković i Nihad Mujić bili su strijelci u susretu Bosne i Iskre za konačnih 2:0

U veoma zanimljivom meču odigranom na stadionu Luke u Visokom Bosna je savladala bugojansku Iskru rezultatom 2:0.

Domaći su bolje otvorili meč, napadali od prve minute, dok se Iskra opredjelila za defanzivnu igru. Na samom početku priliku je imao Mujić za domaće, ali uzvratio je Čakar.

U 34. minuta Bosna dolazi u vodstvo. Sadiković sjajnim udarcem matira Ćemana, a pred sami kraj prvog poluvremena Iskra je mogla izjednačiti međutim Čakar ne uspjeva matira Bekana.

Na drugoj strani odmah kazna i Mujić glavom pogađa za 2:0, ujedno konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donosi na samom otvaranju priliku za Dizdarevića, dok je Iskra uzvratila preko Jurčevića. Nakon toga još jednom je pokušao gostujući napadač Čakar, ali Bekan je imao sreće. Do kraja još nekoliko prilika za domaće, ali ostalo je 2:0.

NK Bosna Visoko – NK Iskra Bugojno 2:0 (2:0)

NK Bosna:  Bekan, Ćubara, Papaz, Hodžić, Hrelja, Mujić, Cana, Šarić, Dizdarević, Rizvanović, Sadiković.

NK Iskra: Ćeman, Filan, Pihura, Koprivica, Osmanković, Bešagić, Nebić, Seferović, Skopljak, Jurčević, Čakar.

sportsport.ba

4. kolo Prve lige FBiH

Rudar u Travniku i Zvijezda u Živinicama su uzeli ukupan gostujući plijen, a Velež je u Orašju remizirao.
U osam današnjih susreta postignuto je 19 pogodaka.
Najefikasniji je bio susret u Tešnju sa 5 pogodaka, gdje su TOŠK i Čapljina odigrali 4:1.

Bosna – Iskra 2:0
Slaven – Zvijezda 0:1
Jedinstvo – Metalleghe 2:1
Olimpik – Sloga 2:0
Bratstvo – Igman 2:0
TOŠK – Čapljina 4:1
Orašje – Velež 1:1
Travnik – Rudar 0:2