Filipović sa dva pogotka donio trijumf Zrinjskom protiv Mladosti

Mostarski Zrinjski je u susretu 9. kola Premijer lige upisao sigurnu domaću pobjedu protiv Mladosti DK rezultatom 2:0.

Otvaranje meča donijelo je inicijativu Plemiča koji su se dugo mučili i nisu uspjevali da naprave neku izrazitu šansu, ali onda je u 40. minuti dosuđen jedanaesterac za koji su gosti imali mnogo pritužbi, nakon čega je isključen i Edis Mulalić.

Filipović je bio siguran sa bijele tačke za vodstvo Mostaraca 1:0 nakon prvog dijela.

Povrijeđenog Velića u finišu prvog poluvremena, zamijenio je Bukvić koji je u nekoliko navrata u nastavku zaustavio dobre pokušaje domaćih, ali u 65. minuti napravio je veliku grešku koju je lob udarcem i drugim golu na meču iskoristio Filipović za konačnih 2:0.