Evropska liga: Široki Brijeg – Aberdeen 0:2 (ukupno 1:3)

U uzvratnoj utakmici 2. pretkola Evropske lige Široki Brijeg dočekuje škotski Aberdeen na stadionu Pecara. Prvi susret je završen rezultatom 1:1. Tekstualni prijenos utakmice možete pratiti uživo na portalu Klix.ba.

Aberdeen je slavio sa 2:0 i sa ukupnih 3:1 prošao u 3. pretkolo gdje će igrati protiv kiparskog Apollona.
86’ – McLean je iskosa sa desne strane pogodio prečku.

85’ – Pet minuta je do kraja meča. Svi čekaju posljednji sudijski zvižduke jer je pitanje prolaska u 3. pretkolo već riješeno.

79’ – Mackay-Steven izlazi nakon pogotka, ulazi Rooney.

78’ – Grubišić je zamijenio Markovića.

78’ – Gol! Aberdeen dolazi do drugog pogotka i prolaska u 3. pretkolo! Christie je napravio dar-mar po desnoj strani i uposlio Mackay-Stevena koji matira Bilobrka za 2:0. Široki sada mora postići tri pogotka za prolazak dalje.

75’ – Strijelac pogotka Stewart je izašao, ušao je Tansey.

72’ – Gol! Aberdeen je poveo. Neuspjelu ofsajd-zamku koristi Stewart i pogađa sa šest metara iskosa sa desne strane za vodstvo gostiju.

69’ – Kakva prilika za Široki! Nakon kontre Menalo je ubacio, Krstanović iz voleja sa 15 metara šutira, a Lewis fantastičnom paradom spašava svoju mrežu!

67’ – Josip Ćorluka ulazi, Dejan Čabraja izlazi. U redovima Aberdeena izlazi Stockley, a ulazi Maynard.

64’ – Menalo dobija žuti karton.

63’ – Logan ubacuje iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Considine šutira glavom, lopta odlazi desetak centimetara pored Bilobrkovog gola.

61’ – Christie pokušava glavom sa desetak metara, lopta odlazi pored gola. Period igre u kojem dominiraju gosti iz Škotske.

60’ – Još pola sata igre dijeli Široki Brijeg od prolaska u treće pretkolo.

59’ – Christie šutira sa 20 metara, Bilobrk brani, na odbijenu loptu je natrčao Stewart, ali je promašio gol sa desetak metara.

58’ – Krstanović šutira iskosa desno sa ivice kaznenog prostora, pravo u Lewisa.

55’ – Lončar ubacuje iz slobodnog udarca, Lewis siguran.

51’ – Prva izmjena u redovima Širokog Brijega. Josip Ćorić izlazi, ulazi Stjepan Lončar.

48’ – Krstanović je dobio žuti karton nakon što je laktom namjerno udario defanzivca gostiju Logana.

47’ – Bilobrk siguran nakon Considineovog šuta.

46’ – Josip Ćorić je požutio nakon samo 30 sekundi igre u drugom poluvremenu.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. Široki Brijeg 45 minuta dijeli od 3. pretkola i dvomeča sa kiparskim Apollonom.

– kraj prvog poluvremena. 0:0 na Pecari.

45+3’ – Novi korner za Široki. Posljednja prilika u prvom poluvremenu. Ćorić je ubacio, Lewis je siguran.

45’ – Igrat će se još tri minute u prvom poluvremenu.

41’ – Christie je požutio zbog oštrog starta nad Krstanovićem.

36’ – Čabraja pravi faul u napadu nad golmanom gostiju Lewisom nakon Krstanovićevog ubačaja.

31’ – Prvi korner za Aberdeen. Odbrana Širokog sigurna.

30’ – Pola sata igre na Pecari, Široki pokazuje da je bolja ekipa.

25’ – Barišić je požutio.

23’ – Begonja pokušava iz daljine, Lewis brani.

22’ – Prva velika prilika na meču. Čabraja je pobjegao štoperima Aberdeena, ali je dao predug for i golman Lewis je na vrijeme izašaao i pokupio loptu.

20’ – Bez uzbuđenja na Pecari u prvih 20 minuta.

15’ – U prvih 15 minuta meča Široki dominira. Osvajač Kupa BiH je izveo i dva kornera.

8’ – Široki je bolji u uvodnom dijelu meča, ali bez velikih prilika.

1’ – Susret je počeo.

20:43 – Danski arbitri će dijeliti pravdu večeras na Pecari, a glavni sudija će biti Michael Tykgaard. Radi se o jednom od najboljih danskih sudija, a pomoćnici će mu biti Lars Rix i Lars Hummelgaard. Četvrti sudija je Dennis Mogensen.

20:41 – Prvi meč odigran u Škotskoj prije sedam dana okončan je rezultatom 1:1. Klub koji se plasira u 3. pretkolo igrat će protiv kiparskog Apollona.

20:39 – Darek McInnes je izabrao sljedeći sastav: Lewis, Logan, Shinnie, Considine, O'Connor, Reynolds, McLean, Stewart, Mackay-Steven, Stockley, Christie. Na klupi gostiju su: Rogers, Rooney, Maynard, Wright, Tansey, Harvie, Storey.

20:37 – Trener Širokog Brijega Goran Sablić odabrao je ovaj tim: Bilobrk, D. Ćorić, Barišić, Bralić, Matić, Marković, J. Ćorić, Begonja, Menalo, Čabraja, Krstanović. Na klupi su: Zlomislić, Kožul, Wagner, Ćorluka, Grubišić, Lončar, Nikić.

20:35 – Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratnog susreta 2. pretkola Evropske lige u kojem se sastaju Široki Brijeg i Aberdeen. Utakmica se igra na stadionu Pecara s početkom u 20:45 sati.