Evropska liga: Hertha minimalno savladala Brondby, makazice Ibiševića

Evropska liga: Hertha minimalno savladala Brondby, makazice Ibiševića (VIDEO)

Vedad Ibišević postigao je spektakularan pogodak makazicama u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu između Herthe i Brondbya.

Ekipa iz Berlina kao domaćin je slavila rezultatom 1:0, a jedini pogodak reprezentativac BiH je postigao u 28. minuti.

Vedator je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Julian Schieber.

HR-BR_1-0_FT by mediabh

Basaksehir i Rijeka remizirali su 0:0. Za turski tim Edin Višća je odigrao svih 90 minuta, dok je kod gostiju bivši fudbaler Sarajeva Haris Handžić ušao u igru u 86. minuti.

Hajduk je pred plasmanom u play-off nakon gostujućeg trijumfa nad ukrajinskom Oleksandriyom sa 3:0. Bh. reprezentativac Tino Sven Sušić upisao je dvije asistencije, dok je Zvonimir Kožulj napustio igru u 80. minuti zbog povrede. Strijelci za splitsku ekipu bili su Ćosić u 53, Erceg u 82. i Ohandza u 90. minuti.

Emir Halilović odigrao je 54 minute u pobjedi Spartaka iz Trnave nad Austrijom od 1:0, a Srđan Grahovac svih 90 minuta i dobio žuti karton u remiju bečkog Rapida kod bjeloruskog Zhodina 0:0.

Maccabi iz Tel Aviva bh. reprezentativca Harisa Medunjanina, koji je zabilježio asistenciju, savladao je kako gost Pandurii 3:1 i stigao nadomak prolaza u narednu rundu.

Avdija Vršajević je odigrao cijelu utakmicu u trijumfu Osmanlispora nad Kaljuom 1:0.